אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

אביהו מדינה: "גם אז לא הושמענו וגם היום אנחנו לא מושמעים"

פסטיבל בריזה חוגג 20 שנה ואביהו מדינה, מהאבות המייסדים של הזמר הים תיכוני לא מתרגש. "אני מתעלם מכללי המשחק של השוק כי אני לא בשוק"

תגובות

"בני דורי, נוכחותם הייתה יותר גדולה בעבר", אומר אביהו מדינה שיופיע בפסטיבל בריזה לצד השמות הגדולים בזמר הים תיכוני העכשווי. "לא היה להם שדה כזה רחב לרעות בו, היו להם שדות מאוד צרים שנקראו גטאות והיום ברוך השם הדור שבא אחרינו זוכה לשדות יותר רחבים". במילים האלו מתייחס מדינה למהפכה התרבותית שעברה על הזמר הים התיכוני משנות ה-80 בהן היה רחוק מהזרם המרכזי ועד ימנו  - כאשר זמרים כאייל גולן ועומר אדם ממלאים את קיסריה. » פסטיבל בריזה 2011 - כל הפרטים» האם יש שינויים באירועי המוזיקה בעקבות המצב?אתה חושב שמצב המוזיקה הים תיכונית כיום הוא ניצחון לדור שלך, דור המייסדים?אנחנו אף פעם לא היינו מושמעים הרבה, זה לא שינה את מצבנו מבעבר, גם היום אנחנו לא מושמעים וגם אז לא הושמענו. חוץ מזה, שתדע שהדור הצעיר משמיע את הדור הצעיר, והדור המבוגר משמיע את הדור המבוגר. ופעם הדור המבוגר לא השמיע אותנו, אז בעצם נשארנו באותו מקום. הקהל הוא זה שמבקש, אף אחד לא יוזם שום דבר שאין לו ביקוש. אז אם פני הדור הם כאלה גם פני הזמרים צריכים להיות כאלה".

מה דעתך על צעירי הזמר הים התיכוני שכבשו את קיסריה?"יש להם קהל שבא אליהם, הקהל רוצה והקהל מקבל. מה זה השתלטו, עומר אדם לא כבש את קיסריה, הוא לא אלכסנדר מוקדון. דברים משתנים. אם הם תופסים מקום רחב בשדה הזה זה אך טבעי, דור הולך ודור בא והאדמה לעולם עומדת".

מה מצפה לנו בהופעה?"זו פעם ראשונה שאני מופיע בפסטיבל, ואני יודע שאני צריך לתת שם שעה של הופעה ואתן את כל מה שיש לי לתת. פסטיבל בריזה באשקלון אף פעם לא ראה הופעה שלי, אז הגיע הזמן. אני לא מופיע הרבה, בממוצע 5-6 פעמים בחודש. אני לא מופיע במועדונים, אלא בעיקר בהופעות סגורות מול ועדי עובדים, הופעות מוזמנות וסגורות".

אתה עוד מקליט?אני תמיד עובד על שירים חדשים. אני מקליט כי זה חלק משגרת חיי, השירים, אני הרי כל הזמן כותב. אני מוציא את זה לתחנות הרדיו, כרגיל, ומי שמשמיע משמיע, מי שלא משמיע - לא משמיע, וממשיכים הלאה. אין אצלי קונספט של אלבום, מה שבא ויוצא ביצירה זה מה שיש. בסופו של דבר אתה צריך לתעד את מה שעשית באלבום, אבל אין לי כוונה מראש לעשות אלבום. מתאספים לך בשלב כלשהו 10-12 שירים ואתה מרכז אותם באלבום, זה משהו טכני, זה לא כמו שהיה פעם להוציא אלבום וחגיגה.

ומה עם איזה להיט ברדיו?אין לי עניין בלהיטים שיחזיקו מעמד שלושה חודשים, כי זה גימיקים, זה לא שירים, ואני לא אמן של גימיקים. אני לא חזק בפרסום. אם יש לי מה לומר אני מוציא שיר, אבל אם אין לי מה לומר אני לא מחפש גימיק. אני מתעלם מכללי המשחק של השוק כי אני לא בשוק. אני במקום שלי, ברצונות שלי ובחשיבה שלי, וזה לא בדיוק להיות מסחרי ומושמע וזמר השנה וכדומה. אני לא חושב שהאחרים לא טובים, אבל אני עושה את מה שאני מאמין בו".

*#