מיקי גבע: "במו"מ מול יוניברסל בארצות הברית להוצאת אלבום" - מוזיקה - הארץ

מיקי גבע: "במו"מ מול יוניברסל בארצות הברית להוצאת אלבום"

"יש לי רצון לפגוש קהלים בכל מיני מקומות בעולם", מספר הקומיקאי מיקי גבע שבחר באמצע החיים להשקיע בקריירה מוזיקלית עם להקתו "מונה לופה", בה הוא חבר עם אורי גוטליב. הבוקר יוא להם סינגל שני

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אלעד בילו, עכבר העיר אונליין

"אני כל הזמן התעסקתי במוזיקה, אבל אף פעם לא עשיתי עם זה שום דבר מבחוץ, נראה היה לי שזה עלול לבלבל את הקהל", כך מתאר הקומיקאי מיקי גבע (נבחרת ישראל) את הקשר שלו לעולם המוזיקה. כנראה שהתנאים הבשילו כי בקרוב יצא לגבע וללהקתו "מונה לופה" אלבום בכורה בשם love for sail. מלבד גבע חברים בהרכב גיא וקנין ומאיר שטרית וקומיקאי נוסף – אורי גוטליב.

"כשצילמנו את 'שבוע סוף' ג'מג'מנו אורי גוטליב ואני עם הגיטרות בין הצילומים", מספר גבע על החיבור המוזיקלי. "מתישהו נסענו לחופשה בסיני, וניגנתי לו שם עם הגיטרה את כל האלבום במלואו, הוא ממש אהב וחזרנו בכוחות מלאים, עם מיכל דלק די מלא. החלטנו לאחד כוחות, לצרף אלינו את גיא וקנין המתופף של הלהקה שהוא חבר ילדות שלי, ויחד הקמנו את מונה לופה".

מה זה אומר בכלל, מונה לופה?"מונה לופה זה סלנג, מונה זה גברת ולופה זה איפה שיש אנרגיה, אימא אדמה, גברת לופה אחראית על אנרגיה, אחראית על שהכל מסתובב. זה כמו דה לופ באנגלית, כלומר וחוזר חלילה לאותו מקום. גברת הגלגל. בהופעות אנחנו מסבירים את זה כאימא אדמה".לא מתכוונים להצחיק. מונה לופה (צילום: דור מלכה)הבוקר יוצא להרכב סינגל שני בשם Memories שיר שכתב והלחין גבע ומארח את זמרת הפולקלור הכורדית – אילנה איליה."אני כתבתי והלחנתי אותו ועופר מאירי הפיק אותו מוזיקלית", מספר גבע. "זה שיר שהלכנו איתו מאוד מאוד רחוק עם ההשפעה שלו, ולראשונה גם הקלטנו אותו באולפני אבי רוד בלונדון, כדי לקבל את הסאונד הייחודי שרצינו. זה נראה לי מין ממתק קיצי כזה ובגלל זה החלטנו לשחרר אותו עכשיו בשיא הקיץ, יש לנו תחושב שכיף לזוז איתו במועדונים".

אז באיזה שלב עומד אלבום הבכורה?"אנחנו בשלהי העבודה על האלבום הראשון שלנו, יחד עם עופר מאירי שהוא המפיק המוזיקלי. גם את השירים הבאים נקליט באבי רוד, אחרי שמאוד אהבנו את מה שיצא עם השירים הראשונים. אנחנו עובדים שם עם בחור בשם אדם נאן, איש אולפן שעובד עם ליידי גאגא, רד הוט צ'ילי פפרז ורדיוהד וכל מי שאתה חולם עליו. הוא מאוד התחבר למוזיקה שלנו באיזשהו אופן, וגם החיבור שהיה לי איתו היה מיוחד, הכנסנו אותו לאולפן איתנו. האלבום אמור להיות בין לאומי, אנחנו בסוג של התנהלות כרגע עם יוניברסל סטודיו בארצות הברית. אנחנו אמנם רק בדרך לאלבום, הוא עוד לא מוכן, אבל הסינגלים הראשונים בקרוב יצאו גם שם. כולו באנגלית למעט שני שירים שיהיו בעברית ואותם אנחנו מקליטים בימים אלה".מונה לופה - Memories:

אתם בכל זאת גם קומיקאים. זה בא לידי ביטוי בהופעה?"יש כמה מקומות בין השירים בהופעה שלנו שבהם יש לנו מונולוגים קצרצרים. אנחנו מספרים איך הכרנו ומאיפה זה הגיע, מונולוגים שהם אנחנו והם יותר קומיים. מה הקטע שלנו ואיך זה לעבוד יחד וכל מיני סיפורים מחדר עבודה והחזרות שהפכו להיות קטעי קישור של המופע. אז כן, גם הפן הזה נמצא במידה כלשהי בהופעה, כי זה בכל זאת אנחנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ