אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

הטובים ינצחו: הדג נחש עם שיר מחאה חדש

"אם גברת מרגול נגדי - על הזין שלי", "אם תמציאו עוד חוק נגדי - על הזין שלי". אלו רק חלק מהשורות הבוטות של השיר שכתב שאנן סטריט בעקבות המחאה, והקריא אתמול בהפגנה בירושלים

תגובות

בהמשך למכתב שפרסמו חברי הדג נחש בעמוד הפייסבוק הרשמי שלהם בנוגע למחאה ולאמנים המופיעים או לא מופיעים בה, משחררת הלהקה היום (ראשון) שיר חדש שכתב סולן ההרכב שאנן סטריט. השיר מדבר, איך לא, על אירועי הימים האחרונים, ונקרא "הטובים ינצחו!". כל שנשאר ללהקה הוא להלחין את המילים ובקרוב אף להיכנס לאולפן הקלטות ולהפוך אותו לחי ונושם.» אמש במהפכה: ההפגנה שהצליחה לאחד את העיר המפולגת בעולם

אמש (שבת) הקריא סטריט את הטקסט לראשונה בפני הקהל בהפגנה שנערכה בירושלים. "אם גברת מרגול נגדי - על הזין שלי", כותב סטריט בשיר, וממשיך, "אם תמציאו עוד חוק נגדי - על הזין שלי. אני נשאר פה עד שהטובים מנצחים". את השיר חותם המוזיקאי כך: "אין אמונה במי שאומר שלסכסוך אין סוף, שניסינו הכל שזו גזירת אלוהים. אין אמונה בכל מי שרצה לרמות אותנו. ולא משנה כמה הם ינסו להתחנף ... אני מרגיש את זה בדם - הטובים ינצחו! / זה רק עניין של זמן והטובים ינצחו!".

הלהקה תערוך ממש הערב (ראשון) סיבוב במאהלים השונים: אלה שבשדרות רוטשילד בתל אביב, אלה שברחוב לוינסקי בעיר ובהמשך הלילה גם באוהלים שבירושלים.

הנה השיר במלואו:

הטובים ינצחו! / מילים: שאנן סטריט

אולי אצל האמא שלכם המשק צומחאצלי באוהל אין מדד אבל יש מעוףויש חזון יש מטרה אז אני לא בורחאני נטוע פה קבוע כמו מגדל מליאנים על החוף אני תקוע 'כם כמו קוץ בעיןכמו הרפס על הכיפה כמו רשרוש בלבלא נותן מנוח אני אי קולי במעייםת'שפיץ של המגף מכניס 'כם איפה שכואבואם תגידו שזה גול עצמי - על הזין שליואם גברת מרגול נגדי - על הזין שליואם תמציאו עוד חוק נגדי - על הזין שליאני נשאר פה עד שהטובים מנצחיםוזה יקרה כן! אני יודע כן!שבסוף אני אראה את זה קורה כן!אני רופאה אני סטודנט אני מתמחה אני מורהנכה ניצול שואה מובטל אני אתם כן. ורק דבר אחד בטוח - הטובים ינצחו!לא נשקוט ולא ננוח - הטובים ינצחו!אני מרגיש את זה בדם - הטובים ינצחו!זה רק עניין של זמן והטובים ינצחו! מסתופף באוהלה של מחאהלא מתכופף יותר, זובי! אני לא נכנעמהשכנים שלי קיבלתי ערימות של השראהכל אחד זכאי לארבע קירות ותקרההבגד לחם פת לבוש קורת גג (רוצים) צדק צדק ולחוש בתקווהשכם אל שכם לא נמוש ולא ניראארץ ארץ את רכוש משותףוסליחה על הפומפוזיות אבל ברגעים האלהההיסטוריה נכתבת מי שחלק הוא גיבור של העםעם תום האתוס - צצו שוד וגזללאור יום בלי בושה בחסות החוק כמובןאבל זהו, עד כאן, כי בשתיים אפס אחד אחדפרק חדש נכתב בין משטר ואזרחיובין שלטון ונתיניו בין אסיר ושוביובין כל מה שהיה לכל מה שיהיה, מעכשיו ורק דבר אחד בטוח - הטובים ינצחו!לא נשקוט ולא ננוח - הטובים ינצחו!אני מרגיש את זה בדם - הטובים ינצחו!זה רק עניין של זמן והטובים ינצחו! א' אוהל ב' זה ביתהמחאה הזו אורגנית ושורשית, עץ זיתישראלית כמו מילואימניק שחרמן על מרלבורו לייטעל הגופה של כל הסדר הישן משקיף עיטוהכל סימפטום של הכלכשהרגל לא בסדר כל הגוף חולהההיום שלנו מבייש את האתמול רק אם נצעק נדאג שהמחר יהיה שונהאין אמונה במי שמכר את קו החוףבמי שהסתיר בקרבו עברייני מין במשך שניםאין אמונה במי שאומר שלסכסוך אין סוףשניסינו הכל שזו גזירת אלוהיםאין אמונה בכל מי שרצה לרמות אותנוולא משנה כמה הם ינסו להתחנףולרעים צריך לבוז ולהפנות כתף ורק דבר אחד בטוח - הטובים ינצחו!לא נשקוט ולא ננוח - הטובים ינצחו!אני מרגיש את זה בדם - הטובים ינצחו!זה רק עניין של זמן והטובים ינצחו!

*#