האזינו: הגרסה של גידי גוב ל"סוס עץ" נחשפת לראשונה

בספטמבר יצא אלבום הבכורה של גוב בהוצאה כפולה ומיוחדת הכוללת שירים שלא יצאו מעולם. אחד מהם הוא השיר "סוס עץ" שידוע בביצועו של אריק איינשטיין

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הוצאה מחודשת לאלבום הבכורה של גידי גוב תצא בספטמבר במלאת 35 שנה לצאתו. המהדורה תכלול דיסק בונוס ובו שמונה שירים שהוקלטו בין השנים 1975-1978, חמישה מתוכם רואים אור לראשונה. בין השירים האלו, ביצוע לשיר "סוס עץ" של יענקלה רוטבליט ושמוליק קראוס, המוכר בביצועו של אריק איינשטיין. השירים הוקלטו פחות או יותר באותו הזמן אך הביצוע של גוב נגנז ויוצא הבוקר לראשונה.

התקליט בניהולו המוזיקלי של יוני רכטר כולל 12 שירים ביניהם: "בואי נשאר", "העיקר זה הרומנטיקה", "בלעדייך", "שלש בלילה בעיר", "זמר לספינה (שקיעה נוגה)" ו"סורו מני" שהפכו כולם לחלק בלתי נפרד מהרפרטואר העשיר של גוב אשר מבצע אותם עד היום בהופעותיו. את מילות השירים כתבו דני מינסטר, עלי מוהר, יעקב גלעד, יהודה עמיחי, חיים חפר ואלכסנדר פן וללחנים אחראים בין היתר יוני רכטר, יצחק קלפטר ויהודית רביץ.

המהדורה המחודשת של האלבום, הרואה אור במסגרת סדרת "סימני דרך" של חברת אן.אם.סי יונייטד, כוללת שני דיסקים: הדיסק הראשון כולל את האלבום המקורי שעבר עריכה דיגיטלית מחודשת מהמסטר המקורי בפיקוחו של יוני רכטר עצמו,  ובנוסף שלושה קטעי בונוס: גרסאות שונות לשלושה משירי האלבום: "שלש בלילה בעיר", "זמר לספינה (שקיעה נוגה)" ו-"סורו מני".

גידי גוב - סוס עץ:

הדיסק השני כולל את קטעי הבונוס. נוסף על "סוס עץ" מופיע גם הביצוע המוקלט הראשון לשירם של לאה גולדברג ושם טוב לוי, "שירי סוף הדרך". בשיר זה כמו גם בשיר "על שפת האגם" שגם אותו הלחין שם טוב לוי למילותיו א.א. מילן, מלווה את גוב בנגינה שלישיית "קצת אחרת" (שם טוב לוי, שלמה גרוניך ושלמה יידוב). בנוסף יופיעו שני שירים שהלחין אבנר קנר, "המוות בקצות מחשבותיי" למילותיו של גידי רוזנטל ז"ל ו"כשצלצלת רעד קולך" למילותיו של נתן זך (לחן שונה מזה המוכר של חנן יובל). עוד בדיסק, השיר "נשבעתי עיני" (נתן אלתרמן / שם טוב לוי) אותו ביצע גוב בפסטיבל הזמר המזרחי תשל"ו ורואה כאן לראשונה אור ע"ג דיסק, שיר הנושא מתוך הסרט "מסע אלונקות" (יעקב גלעד / שם טוב לוי) והשיר "פנס הזיכרונות" (נתן יונתן / נחום היימן).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ