איגי פופ: "אף פעם לא האמנתי לפאנקיסטים"

מוציא אלבום חדש, מופיע עדיין עם הסטוג'ס וכבר לא עושה סטייג'דייב. הניו יורק טיימס תפסו את איגי פופ לשיחה על בריאות, סקס ופאנקיסטים

אנדרו גולדמן ,ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנדרו גולדמן ,ניו יורק טיימס

אומרים שאתה מקבל המון אנרגיה מקהל שאדיש אליך."בדיוק. כל מה שעובר לי בראש לפני שאני עולה לבמה זה: אני הולך להרוג אותם. מה שאנשים מסוימים מכנים תעלולים, אני מכנה הופעה טובה".

בהתחשב בעובדה שהתעללת בגופך עם התמכרות ארוכה להרואין, שעברת לא מעט תאונות ושהחטפת לעצמך מכות, מה מצב הבריאות שלך?"אני קצת פגום ב-15 מקומות שונים, וזה נחמד ששום נזק לא התפתח לעניין בריאותי משמעותי. אני די בריא יחסית לגבר בן 65 שהצליח לשרוד לא מעט".

איך הפכת מג'ים אוסטרברג, תלמיד תיכון פופולרי שחלק מחבריו ללימודים חשבו שיום אחד יהיה נשיא, לאיגי פופ?"יהיה נכון לומר שיש בי צד שהוא חסוד ויש בי צד שהוא לא. הייתי מי שהייתי בתיכון בהתאם לחוקי ההתנהגות של אדם נורמלי, כמו לציית לאימא ואבא. אז סיימתי את התיכון, עזבתי את הבית ואז פשוט, אין לי דרך טובה יותר לתאר זאת חוץ מ- יצאתי לחופשי".

אתה גר במיאמי עכשיו, אבל קשה לדמיין אותך שם. אני עדיין מדמיין אותך בשדרה B במנהטן."התחלתי ללכת לשם בגלל שבחור שהכרתי רצה למכור דירה באזור הרע של העיר, שאוישה על ידי חבורה מעורבת של מטורפים מקובה שקסטרו שלך לאמריקה בשנות ה-80. קניתי אותה, והיא ממש התאימה לי, אף אחד לא הפריע לי, אף אחד לא ירה בי. האזור הזכיר לי את ניו יורק בסוף שנות ה-70. שהיית צריך להיזהר בלשונך".  "סיימתי תיכון, עזבתי את הבית ויצאתי לחופשי". איגי פופ: 

הרבה מציינים את ההופעה של הסטוג'ז בלונדון ב-72' כאירוע שהוליד את ה-Pאנק רוק, כי בקהל היו מקימי להקת הקלאש והסקס פיטולס. מה חשבת כשהפאנקיסטים התחילו לשחרר את המוזיקה שלהם מספר שנים לאחר מכן?"הגבתי לזה הרבה יותר טוב מאשר למכל עניין ההיפים. כשזה התחיל להתפתח לא סבלתי את הפאנקיסטים הכנים. אף פעם לא האמנתי להם. אני עדיין לא".

הפאנקיסטים הכנים?"כמו שהקלאש הולכים להפוך את העולם לתקין פוליטית עבור כולנו, אבל רק אם תמשיך לקנות אלבומים של הקלאש. אבל פעם לא אהבתי את הצדקנות. יותר אהבתי את המופקרות, את הלהקות מלאות הבוז. גם הבנתי שזה טוב שאני כבר לא עושה מוזיקה כזאת יותר. בעולם המוזיקה הפאלית, של אחרי גיל ההתבגרות, משך זמן של דור הוא חמש שנים. לא 25. זה היה הרבה יותר גרוע אם עדיין הייתי מקליט חומרים שמנסים להישמע כמו האלבום הראשון שלי, אבל פחות טובים".

מעניין שאתה מכנה את המוזיקה הזו כ"פאלית", כי נדמה שהפין שלך נמצא במרכז הדימוי שלך. אתה ידוע כאדם שעשה המון סקס."הייתי רוצה לעשות יותר".

באמת?"תיאורטית, כן. הבעיה היא שזה לא משאיר לך הרבה זמן לעסוק בעוד דברים".

מערכת היחסים שלך עם הפין שלך השתנתה?"בשלב זה, הייתי מאפיין את מערכת היחסים כמעין שדולה עוצמתית בתוך מפלגה פוליטית. בעבר הוא היה המפלגה הפוליטית כולה".

מסקרן אותי איך מתקדם סיבוב ההופעות שלך. יש לך אלבום חדש, "Apr'es", ואתה גם מופיע עם "הסטוג'ס". ב-2010 הגעת להחלטה שאתה לא עושה יותר סטייג'דייב."אמרתי את זה אחרי שהופעתי בקונצרט למען טיבט בקרנגי הול, שעשיתי כי פיליפ גלאס ביקש ממני. אז כן, הייתי קצת אימפולסיבי, ולני קיין ניגן את "I Want To Be Your Dog" יותר מדי לאט, נגמרו לי הרעיונות וחשבתי לעצמי 'טוב, אני פשוט יעשה סטייג'דייב' ואף אחד לא תפס אותי. כי זה היה בקרנגי הול עם קהל למען טיבט. מעט נעלבתי. הופענו השנה פעמיים, ועדיין לא עשיתי סטייג'דייב. הבמות הופכות לגבוהות יותר וגבוהות יותר, ואני הופך למבוגר יותר ומבוגר יותר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ