"תלמד למחול": סינגל חדש למוש בן ארי

"אני חושב שהצלחתי לגבש, בפעם הראשונה, את כל העולמות שבהם אני מתקיים בצורה מוזיקלית". כך מתאר מוש בן ארי את העבודה על אלבומו החדש שיצא בחודשים הקרובים. בינתיים אתם מוזמנים לצפות בקליפ לסינגל ראשון מתוכו

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מתן אברמוביץ', עכבר העיר אונליין

מוש בן ארי משחרר היום (ראשון) סינגל חדש וטרי מתוך אלבום חמישי שבדרך ומציג את מה שהוא בעצמו מכנה "אלבום שמאגד את כל ה'מושים'". 

"תלמד למחול" הוא שמו של הסינגל הראשון מתוך אלבום שייצא בחודשים הקרובים ויסמן ציון דרך משמעותי למדי עבור בן ארי שחוגג עשור לפעילותו כסולן. מאז 2001, עת יצא אלבומו הראשון "עד אליי" עברו עוד שלושה אלבומים בסגנונות שונים - "דרך", "משא ומתן" ו"אנשום" - ואילו באלבום המתקרב הוא מציג, כך על פי מילותיו שלו, את "הדיסק הכי רחב שעשיתי עד היום".

בניגוד לאלבומיו הקודמים, בהם היה דני קרק ("פילוני" משב"ק ס) מעורב חלקית בשלבים שונים של הפקות השירים והמופע, על האלבום החמישי של בן ארי חתום רק קרק כמפיק מוזיקלי לצדו של בן ארי. גם ב"תלמד למחול" נמצא העיבוד של פילוני המלווה את המילים והלחן אותם יצר בן ארי, שמתפנה לשוחח על האלבום והשיר רגע לפני שהם פורצים החוצה.

מה מיוחד באלבום החדש?

"באלבום הזה הצלחתי איכשהו להגיע למצב שבו אני מאחד את כל הדיסקים האחרונים שעשיתי והצלחתי להביא את כל הצבעים האלה בתוך דיסק אחד ועדיין לשמור על השאיפה להביט תמיד קדימה אל החדש. יש בו קטע אחר ואני חושב שהצלחתי כאן לגבש, בפעם הראשונה, את כל העולמות שבהם אני מתקיים בצורה מוזיקלית".

מה המשמעות של סינגל הבכורה "תלמד למחול"? למה דווקא הוא יוצא ראשון לאור?

"אני חושב שהוא אחד השירים הכי חשובים בדיסק הזה והשיר הכי אישי בו. אני מאמין שכולנו נמצאים במהלך של חיים רודפי שגרה ורדופי מוסדות רעועים סביבנו, וכולם מכירים את התחושה שהכל נופל עליך. חוץ מזה, בדרך כלל בסינגל ראשון שאני מוציא מתוך אלבום, אני שואף לשחרר שיר שגם נותן פרומו כלשהו למה שצפוי, אבל עדיין שומר על סוג של מסתורין לגבי איך ששאר השירים באלבום ייראו".

הקליפ החדש - תלמד למחול

צילום: יקיר בנבניסטה, עריכה: חגית מזרחי

אתה גם מסכם עשור של פעילות כסולן. משהו השתנה בדרך שלך?

"תמיד משהו משתנה. הדרך נשארה אותה דרך אבל גדלתי וגם המופע שלי רץ כבר עשר שנים בלי הפסקה עד היום והוא עובד וגדל בקצב שאני מאוד אוהב. הוא תמיד עם ראש קדימה אבל אף פעם לא בוער בלהגיע למקום שלא טבעי לו. זו בעיניי הגדולה בכל העניין, גם לשמור על האמנות שלך וגם על השפיות שלך ושל כל מי שסביבך".

והקהל הוא אותו קהל?

"אני חושב שהוא דווקא מאוד התרחב. עשיתי הרבה סוגי מופעים, החל ממופע עמידה גדול ועד המופע האינטימי, וכל אחד מהם פנה לקהל שונה והיו הרבה סגנונות וזה משהו שפתח המון עניין עם קהל שלאו דווקא יגיע למופע מסוים. הדברים גדלו מטבעם ובכל דבר שגדל אפשר להסתכל על המפחיד שבו אבל אפשר גם לראות את השפיות ואת זה שהוא גדל ולהגיד תודה כל בוקר שזה עדיין קיים. זה לא מובן מאליו, בייחוד לא במדינה שלנו".

מה צפוי בהמשך?

"אני כבר יכול להגיד שאנחנו נצא עם מופע מאוד מאוד גדול שירוץ בארץ בשנים הקרובות. אנחנו לא הולכים להתפשר על כלום הפעם ונעשה את כל מה שצריך ואנחנו עובדים עליו ממש ברגעים אלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ