שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מתן אברמוביץ', עכבר העיר אונליין
מתן אברמוביץ', עכבר העיר אונליין

"מוניקה סקס זו להקה שאני יכול לומר בפה מלא ובביטחון שמעולם לא עשינו בה דברים סתמיים אלא תמיד רק כשהייתה לנו הרגשה שקורה משהו שהוא באמת נכון לכולם ושיש לנו מה להגיד", אומר פיטר רוט ומסכם במשפט אחד את האלבום הנוכחי והחדש שמגיע היום (שישי) למדפים ואת ההופעה הגדולה שבדרך.

"מנגינה" הוא שם האלבום החדש של "מוניקה סקס" והוא מגיע אחרי שבע שנים בהן חברי ההרכב – רוט, יהלי סובול ושחר אבן צור - לא נכנסו לאולפן הקלטות יחד. 16 שנה מאז יצאו לדרך משותפת עם האלבום "פצעים ונשיקות" הם חוזרים עכשיו שוב ומציגים גם מופע השקה מיוחד שיתקיים ב-24 בפברואר, במסגרת מועדון "קלאב סיאט", בהאנגר 11 שבו יארחו את שלום חנוך, ירמי קפלן, שלומי שבן וקרני פוסטל.

מוניקה סקס בהופעה - כל הפרטים

את האלבום, כמו גם את המופע, הפיק מוזיקלית עופר מאירי, מי שחתום על שמות כמו "מטרופולין" ודנה ברגר, והכיוון שהביא עמו בהחלט מורגש בתוצר הסופי של החבורה. עוד חידוש באלבום החדש הוא שיר סולו ראשון של פיטר רוט בשם "ילד מפתח" (שחר אבן צור תמיד היה שר, שיר או שניים, באלבומים הקודמים) וגם שיר בשם "הסתברות" שבו כל השלושה מתחלקים בשירה. רגע לפני שהאלבום מגיע גם אליכם נזכר רוט בתהליך העבודה.

מעולם לא עשינו בה דברים סתמיים. פיטר רוט (צילום: יח"צ)

מאיפה הגיעה ההחלטה לעבוד עם עופר מאירי? איך זה היה?"שחר העלה את הרעיון באחת החזרות שלנו וההסכמה הייתה פה אחד. עופר הגיע לחזרה אחת וזהו, זה נסגר. הייתה בו נכונות מאוד גדולה וראינו שהוא ממש בעניין. כשעובדים עם אנשים מנוסים וותיקים, מה שאפשר להגיד כבר עלינו, אז צריך להיות איש עם ביצים וכמובן שגם מקצועי ומוזיקאי טוב. לעופר היה חזון והוא הלך איתו עד הסוף ולקח שירים מסוימים לכיוון אחר לגמרי ולאן שהוא הרגיש שנכון. הוא הלך עם האמת שלו".

כמו למשל?"כמו למשל בשיר 'הכל במקום' שקיבל תפנית מאוד רצינית בסקיצה שעופר עשה. הוא אמנם השתנה אחר כך שוב, אבל עצם העובדה שהוא הרשה לעצמו לקחת את השיר ולשנות אותו זה משהו שמצא חן בעיניי ובעיניי כולם. זה מפגש מאוד מעניין כי סך הכל, רוב הדברים שעופר נגע בהם עד עכשיו היו מאוד באווירת פופ ומוניקה סקס היא רוק בגרעין שלה וזה יצר משהו מדהים".

האזינו ל"גשר" - השיר שפותח את האלבום החדש:

מה גרם לכם ללכת על הכיוון של שירי סולו באלבום?"זו הייתה הצורה הכי פשוטה ואורגנית. בשבע השנים שהלהקה לא הוציאה בהן תקליט אני הוצאתי שני אלבומי סולו, שחר הוציא שניים ויהלי הוציא אלבום משלו ואי אפשר להתעלם מזה שאנשים עשו כברת דרך גם מחוץ לחיי הלהקה. גם אין שום סיבה שלא לנצל את היכולות של כולם למרות שרוב השירים נכתבים על ידי יהלי".

והשיר שלך הוא "ילד מפתח". על מה הוא מדבר?"השיר די ברור והוא על הרבה אנשים שנתקעים ולא מצליחים להתמודד עם החיים בשנות האלפיים. הדברים מתקדמים לא כמו שהם חשבו שיקרה והחיים עוברים ופתאום אתה מוצא את עצמך בן ארבעים בדירה של ההורים. זה לא שיר שנכתב עליי, אבל הוא כן בא להראות מציאות כלשהי שישנה".

האזינו ל"ילד מפתח" - מילים, לחן ושירה: פיטר רוט:

מה צפוי במופע החדש שלכם? אתם חוגגים בו גם 16 שנים ל"פצעים ונשיקות"?"תהיה בו תשומת לב גדולה ל'פצעים ונשיקות' והוא יכלול גם שירים שבדרך כלל אנחנו לא מבצעים בהופעות כמו למשל "עוד פעם" שמזמן לא עשינו ועוד כל מיני הפתעות. מעבר לזה, יהיה איתנו על הבמה גם ירמי קפלן, שהפיק את האלבום הראשון, ושלום וקרני ושלומי. מה שמסמן בעיניי את השינוי של 'מוניקה סקס', גם בתקליט וגם במופע, הוא שפתאום הלהקה עובדת דרך הרגליים ויש את אווירת המסיבה וזה משהו שלא ממש היה אצלנו בשנים עברו. ההופעות של 'מוניקה' תמיד היו נורא אנרגטיות אבל לאו דווקא במובן הרקיד של המילה. הפעם זו הולכת להיות מסיבה של ממש ואין ספק שהראש של עופר, שמפיק מוזיקלית את המופע, משפיע כאן. אנחנו כל כך נהנים מזה והאמת שמזמן לא יצאתי עם כזה חיוך לחזרה. זה ארוך ומתיש אבל זה מרגיש רענן וכיף לי להרגיש ככה שוב, גם אחרי 15 שנה שאני בתחום".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ