ויינהאוס הובאה למנוחות מול קהל מצומצם בשכונת גולדרס גרין

רק משפחה ומקורבים הוזמנו להשתתף בטקס שהתקיים בצהריים. בהמשך צפויה גופתה להישרף. מייקרוסופט התנצלה על הפרסום בטוויטר, בו הציעה לרכוש את אלבומה של הזמרת "לזכרה של איימי"

אלעד בילו, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד בילו, עכבר העיר אונליין

איימי ויינהאוס 1983-2011: פרוייקט מיוחד»  » » » » » » » סוף לסיפור: הלווייתה של איימי ויינהאוס התקיימה היום (שלישי) בצהריים, בנוכחות מצומצמת של משפחתה וחבריה הקרובים ביותר. כולם הגיעו להיפרד מויינאהוס בלוויה הקטנה והפרטית שנערכה בבית הקברות "Edgwarebury" בגולדרס גרין שבצפון לונדון. בין הנוכחים: קלי אוסבורן חברתה הטובה והמפיק המוזיקלי מארק רונסון, שאחראי בין היתר על הפריצה המטאורית שלה לתודעה. אוסבורן הגיעה עם תסרוקת בצורה המזכירה את עיצוב השיער של וויינאהוס, כמחווה לחברתה המנוחה. מחוץ לבית הקברות המתינו גם מספר צלמים ומעריצים. אביה מיטש סיים את הספדו באומרו "לילה טוב מלאך שלי, נוחי בשלום, אימא ואבא מאוד אוהבים אותך".

במקביל, מדווחים כלי התקשורת בעולם כי נתיחת גופתה לא העלתה ממצאים ברורים, ולכן לא ניתן לקבוע בעזרתה כיצד מתה הכוכבת. על פי משטרת לונדון ידרשו בין שבועיים לארבעה שבועות עד לקבלת הממצאים, ובהם בדיקות הטוקסיקולוגיה שיעידו על הרעלים בגופה. ויינאהוס, כזכור, נמצאה ללא רוח חיים בביתה שבשכונת קמדן בלונדון ביום שבת האחרון, לאחר שבמשך שנים נלחמה בהתמכרות לאלכוהול ולסמים. נכון לעכשיו, משטרת לונדון עדיין לא קושרת את מותה לשימוש בחומרים מסוכנים.

כזכור, אתמול נודע כי הלוויה תקפיד על חוקי ההלכה היהודית וכי הטקס עצמו יתקיים בהתאם למסורת היהודית. מנגד, בעיתון הסאן הבריטי דווח כי גופתה של הכוכבת תישרף והאפר שלה יונח בכד אחד יחד עם האפר של סבתה סינתיה (שמתה כבר ב-2006). אביה של ויינאהוס, מיטש, התוודה ואמר כי המשפחה נערכה להלווייתה של הבת בארבע השנים האחרונות, עקב הכניסות והיציאות התכופות שלה ממוסדות גמילה. "כתבתי לאיימי את הספד כבר ב-2007", הוא אמר. "היא לקחה מנות יתר, עברה התקפים רבים והובהלה על בסיס קבוע לבית החולים. הייתי בטוח שהיא יכולה למות, אז כתבתי כבר נאום".

בתכנית הטלוויזיה האמריקאית "The Talk" סיפרה שרון אוסבורן, אמה של קלי, חברתה הטובה של ויינאהוס וידידת המשפחה, כי משפחת ויינאהוס כבר מתאספת בבית המשפחה לשבעה, בהתאם למסורת היהודית. אוסבורן דיברה על כך בהתייחסה לבתה קלי ואמרה: "היא עם אמא של איימי, הן מקיימות שבעה בבית. היא שם עם כל החברות הטובות שנהגו להסתובב איתן".

"מודים למעריצים ומבקשים זמן לעצמנו" אביה של הזמרת המנוחה, מיטץ' ויינהאוס, הגיע כבר אתמול לביתה, והודה לאבלים שנכחו מחוץ לבית שבצפון לונדון על תמיכתם. מאות ממעריצי הזמרת הגיעו להניח זרים, נרות וכתבי יד על הגבעות והמדשאות הגדלות לצד הדרך המובילה לביתה. "אני לא יכול לספר לכם כמה זה חשוב לנו, זה באמת הופך את הכל ליותר קל עבורנו", אמר. "אנחנו הרוסים ואני חסר מילים, אבל אני רוצה להודות מאוד לכל מי שהגיע". ג'ניס ויינהאוס, אימה של הזמרת בכתה בזמן שהסתכלה על הפרחים, הנרות, הדגלים, הציורים וכתבי היד שהשאירו השכנים והמעריצים. למרות זאת, ביקשה משפחתה של הכוכבת ביקשה שקט ופרטיות. "המשפחה עדיין המומה ממותה של איימי, בת נפלאה, אחות, אחיינית. היא משאירה חור בחיינו. נתכנס יחד לזכור אותה, ונעריך אם נקבל את הזמן והמקום לכך מכל האנשים שאיימי יקרה להם, בימים נוראיים אלה". מעכלים את הבשורה. מעריצים ומשפחה ביום שאחרי (צילומים: AFP)כידוע, פגשה ויינהאוס את אימה יממה לפני מותה. "היא נראתה לא בפוקוס, ואמרה לי, 'אמא, אני אוהבת אותך'", אמרה האם. "אני עדיין לא מעכלת את המוות הפתאומי כל כך". האם הוסיפה הוסיפה כי כשעזבה הרגישה כי מותה של בתה "הוא רק עניין של זמן", אבל "אני שמחה שלפחות ראיתי אותה". אביה מיטש הוסיף לדבריה, "זה לא אמיתי. אני הרוס לגמרי".

בתוך כך שמע את החדשות גם בלייק פילדר-סיביל, בעלה לשעבר של ויינהאוס, המרצה בימים אלה עונש מאסר. ארוסתו שרה אספין הגיעה לבית הכלא בלידס לבשר לו את שקרה. "לעולם לא ארגיש אהבה כמו זו שהרגשתי כלפי איימי", אמר הזמר שרבים מלהיטיה של הזמרת נוגעים במערכת היחסים ביניהם. "כל מי שהכירו את שנינו ידעו מה עומק אהבתנו. אני לא יכול להאמין שהיא מתה".  צוות הכלא קיבל הוראה מיוחדת להשגיח עליו מחשש שיפגע בעצמו. חברתו אספין אמרה לעיתון הסאן הבריטי: "הוא הרוס. הוא פשוט לא יכול לעכל שהיא איננה והם לא יתראו שוב לעולם. לא יכולתי לנחם אותו, הוא היה בשוק מוחלט". וויינאהוס ופילדר-סיביל היו נשואים במשך כשנתיים והתגרשו ב-2009. בעקבות הגירושים אמרה הכוכבת המנוחה בראיון ידוע כי, "הנישואים כולם היו מבוססים על שימוש בסמים".שירים חדשים בדרך

בימים האחרונים התברר כי בחודש מרץ השנה הקליטה הכוכבת דואט עם הזמר בן ה-84, טוני בנט. מדובר בחידוש לשיר "Body And Soul", שייכלל באלבומו, "דואטים II". לאחר שנודע דבר מותה של הכוכבת אמר בנט: "איימי הייתה מוזיקאית יוצאת דופן עם אינטואיציה נדירה לקול ולצליל. אני המום ועצוב מכך שהכישרון יוצא הדופן שלה הסתיים מהר כל כך". גם חברת התקליטים של ויינהאוס (יוניברסל) פרסמה כי תפתח בחיפוש אחר חומרים נוספים שהקליטה הזמרת טרם מותה.

כצפוי, נרשמה עליה חדה במכירות אלבומיה עם היוודע דבר מותה. אלבומה "Back To Black" הפך לנמכר ביותר בחנות המוזיקה המקוונת הגדולה בעולם iTunes. בחנות יצאו בקמפיין מיוחד לזכרה של ויינהאוס, כשלא רק האלבום המפורסם ביותר שלה מככב בו, אלא גם "Frank", אלבום הבכורה שלה ואלבום הבי-סייד של "Back To Black". יחד מככבים שלושתם ברשימת עשרת האלבומים הנמכרים בחנות: במקום הראשון, כאמור, "Back to Black", בשלישי אלבום הבכורה שלה ובשביעי אלבום הבי סיידים.לא ליפול ברשת בימים אלו מסתובבת בפייסבוק הודעה שמזמינה את החברים לצפות כביכול בסרטון בו רואים את ויינהאוס גוססת ברגעיה האחרונים. מדובר כמובן בוירוס דומה ל“בואו לצפות בגופתו של אוסאמה בין-לאדן”, ששולח לאתרי ספאם וממשיך להפיץ את ההודעה השקרית. לחיצה על הלינק עלולה להביא לתקיפה אלימה של וירוס-תולעת שישכפל את עצמו לכל חברי הפייסבוק כהודעה מהמשתמש.

אבל  לא רק יוצרי וירוסים וספאמרים למיניהם רוכבים על גל הכניסות לכותרות הקשורות למותה של וויינאהוסף גם חברת מיקרוסופט זכתה לביקורת ציבורית לא אוהדת אחרי שהזמינה משתמשים לרכוש את אלבומה האחרון של הזמרת מיד לאחר הדיווחים על מותה. כך נכתב בחשבון הטוויטר הרשמי של חברה השייכת למיקרוסופט: "לזכרה של איימי ווינהאוס הורידו את האלבום פורץ הדרך שלה Back to Black דרך Zune". כצפוי, כמה דקות לאחר פרסום הפוסט הציפו המוני גולשים את עמוד הטוויטר של החברה וקראו לציוץ שפרסמה "מזוויע", "חסר רגישות" וכו'. לא עברה שעה ומיקרוסופט פרסמה התנצלות רשמית מטעמה: "אנחנו מתנצלים על הפוסט הקודם שנראה כאילו נבע ממניעים מסחריים בלבד. המציאות רחוקה מזה, אנחנו מבטיחים זאת". במקביל, הפך הלינק להורדת האלבום הפך ללא פעיל. אגב, גם אמזון פרסמה מודעת הספד לכוכבת שמתה בטרם עת ולידה קישור לדף בו ניתן לרכוש את אלבומיה.הציוץ הידוע לשמצה:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ