מובי בארץ: "הופעל עלי לחץ רב שלא אגיע"

יום אחרי שפרסם מכתב באתרו הרשמי בו סיפר על לחצים פוליטיים להם היה נתון - ובכל זאת בחר להגיע לישראל - במסיבת העיתונאים מובי לא חשף פרטים נוספים על העניין. במקום זאת העדיף לפזר הצהרות נייטרליות על ביקור בים

אלעד בילו, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד בילו, עכבר העיר אונליין

"היום (שני) ב-17:30 נחת מובי בארץ", פתח שוקי וויס את מסיבת העיתונאים לרגל הופעתו של המוזיקאי בארץ מחר, כחלק מפסטיבל פיק.ניק שיתקיים במדשאות גני התערוכה בתל אביב. וייס סיפר כי מובי הגיע עם 25 אנשי צוות וכי הרוב הגדול של הכרטיסים כבר נמכרו. מיד אחריו נכנס מובי, ובהמשך ישיר למה שכתב באתרו הרשמי רק אתמול (ראשון), החל לספר על הלחצים המופעלים עליו. "כמוזיקאי שבא להופיע בישראל, יש הרבה לחץ שלא להגיע לכאן", הוא אמר. "במהלך הקריירה שלי הייתי בהרבה מקומות, אבל הרבה זמן שלא עברתי כזה מסע של לחץ. לכן גם כתבתי את המכתב באתר שלי".

"הגורם העיקרי ללחץ היה הרבה אי-מיילים מרושעים", הוא המשיך. "מדינות ופוליטיקה זה דבר מורכב. מה שלמדתי עוד בעבר שזה מסוכן לשפוט מקום או מדינה בלי להיות שם, לשפוט סיטואציה בלי להיות בה. אני גם בכלל מוזיקאי, דעותיי הפוליטיות, ויש לי הרבה, לא חשובות. זה לא תפקידי. אני לא כאן בשביל זה, אני כאן בשביל להופיע, בשביל לראות חברים ולהנות".

מה נראה על הבמה? "ניסיתי לעשות את מה שאני הייתי רוצה לראות בהופעה אם אני הייתי הקהל, מה שהכי נכון למופע. לדוגמא, לאחרונה יצא לי אלבום חדש, אבל בהופעה יהיו רק שני שירים ממנו, אולי פחות". עוד הוא גילה שאמנם הוא לא יכול להתלונן על המלון בו הוא לן (שרתון, תל אביב), אך הוא "לא טיפוס של מלונות ושדות תעופה".

מובי סיפר גם על הפעם האחרונה שלו בארץ, ב-1995. "היה מוזר כי הגעתי לתל אביב, נכנסתי לים כמובן, שחיתי, ואז שמתי לב שנשרפתי בכל הגוף. לא הייתי שמח כלל, הייתי עם כוויות שמש. מה גם שאז לא הרבה אנשים הכירו אותי או את המוזיקה שלי, אז תארו לכם בחור שרוף מהשמש מופיע מול אנשים שלא מכירים אותו". תכניות לשהות שלו כאן עדיין אין לו. לטענתו הוא מתכנן בעיקר מנוחה, מפגשים עם החברים שלו מהארץ ואולי שוב ים, אבל הפעם "מוקדם בבוקר או מאוחר בערב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ