רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

טליה אליאב מספרת את הסיפורים מאחורי השירים

זכרונות מביקור בבית ההורים, מהעבודה בגן ילדים, ומהשותפה הקולומביאנית. לכבוד הופעת ההשקה של אלבומה החדש "קוד זיכרון", מספרת טליה אליאב על הרגעים שהובילו לכתיבת השירים

תגובות

קוד הזיכרון

פשוט

"חיים רחמני (קטב מרירי) הלחין את השיר של המשוררת ש. שפרה עבור אשה שתשיר. כשהוא השמיע לי את השיר העירום, עדין ומופשט, התחברתי מיד לכל צליל ומילה המתארים סיטואציה בצורה כל כך מדויקת. למדתי את השיר וחיפשתי דרך לבצע אותו פשוט, בהשראת האלבום white chalk של פי ג'י הארווי.  ניסיתי בסוף השיר זעקה במנעד גבוה של הקול שהפתיעה אותי (באותה מידה שהקול הגבוה של פי ג'יי באלבום הפתיע אותי). באולפן, שי לוינשטיין מפיק האלבום ,הפך אותו להמנון רוקנ'רול אתני וקצבי כמות שהוא היום". 

חזור

דם שחור

"באותה תקופה שעבדתי בגן, גרתי עם שותפה – טליה. רק שאת שמה מבטאים טלייה ודם קולומבייני זורם בעורקיה. חיינו במשך שנה, כמו שתי אחיות, חיים פרועים של ים ויצירה. אז גליתי את בטהובן, ואיך מתאמנים כל יום בנגינת פסנתר. שמעתי את האלבום הראשון של לאסה, וכתבתי שירים על בסיס יום-יומי. בוקר אחד קמתי מחלום בו ראיתי את עצמי כדמות בקרקס בדרום אמריקה, אולי ארגנטינה. זוכרת שרקדתי על קרון מתנדנד ברחובות צבעוניים ואת טלייה שם איתי. טלייה, שישנה בחדר הסמוך, התעוררה גם היא מחלום. בחלום היא ראתה שתי דמויות. דמות לבנה ודמות שחורה. היא, הדמות השחורה, סובבת סביבי, הדמות הלבנה, במופע קסמים מאגי וחוזרת שוב ושוב על לחש כישוף בספרדית 'דם שחור דם שחור דם שחור משחק עם המוזה...'". המפלצת שרוצה לצאת לשרוף את קשר הדם. טליה אליאב (צילום: יחצ)דמעות גדולות "כתבתי את דמעות גדולות ברגע של חיבוק עצמי. מתוך עצב ורצון לנחמה. כשהשמעתי אותו לשי לוינשטיין שהפיק את האלבום, חשבתי שהוא שיר תמים ובכלל לא חשבתי שהוא יהיה בעל ערך למישהו מלבדי. שי הפתיע אותי כשהתרגש מהשיר והתאהב בפשטות שלו. הוא אמר שזה שיר של פרספקטיבה, דמות שמביטה מנקודה גבוהה על הר על סערות הנפש וכאב הזמן שעובר. לכן גם בחרנו לסיים את האלבום איתו ובסוף כל הופעה אני שרה את השיר הזה לעצמי".

*#