אלעד בילו, עכבר העיר אונליין

גם שלומי שבן במועדון הזהב: שנה וחצי אחרי שיצא, מקבל היום אלבומו האחרון של שבן "מגדל הפזמון" מעמד של אלבום זהב, על מכירות של 20 אלף עותקים. "מגדל הפזמון" הוא אלבום שכולו גרסאות כיסוי לשירים של אחרים שבחר שבן, חלקם ישראליים וחלקם מתורגמים. נמצאים שם שירים של סשה ארגוב, שופן, שלום חנוך, ליאונרד כהן, הבילויים ועוד. זהו האלבום הראשון ששבן הקליט עם פסנתר בלבד, באולפן המתמחה בביצועי פסנתר בשבדיה.» שלומי שבן בהופעה - כל הפרטים

עוד נודע כי המוזיקאי יחגוג את אלבום הזהב בשלוש הופעות מיוחדות של "שלומי שבן והפסנתר", המופע שנולד בין היתר בעקבות האלבום. בכל הופעה יתארח מוסיקאי אחר ששבן אוהב במיוחד, כשאת ההופעה הראשונה תאייש נינט (4.6, גני תקווה). בהופעה אחר כך יצטרף אל שבן יוני רכטר, ואת ההופעה האחרונה יחתום שבן יחד עם אסף אבידן. לאחר שלושת ההופעות המיוחדות ייצא שבן לפגרה קצרה מהופעות לטובת עבודה על אלבום חדש. שבן הוציא את אלבומו הראשון "שלומי שבן" בשנת 2000. באמצע 2007 יצא אלבומו השני "עיר", ואלבומו השלישי הוא כאמור "מגדל הפזמון" שיצא בסוף 2009. שבן זכה בפרס אקו"ם על הישג השנה על שם מרדכי זעירא למחבר על האלבום "עיר" והוא אמן נבחר של הקרן למצוינות בתרבות.

"מגדל הפזמון התחיל במעין גחמה", מסר שלומי שבן בתגובה. "פסטיבל הג'אז של תל אביב הזמין ממני מופע קאברים, ואחרי הופעה אחת בלבד החלטתי לא להיות כבד לשם שינוי ולהקליט את הגרסאות. נסעתי לשבדיה לאולפן שמתמחה בהקלטות פסנתר, וכעבור חמישה ימים האלבום היה מוכן. הוא נשמע לי קצת קיצוני, מאוד אישי (למרות שמדובר בקאברים), ובטח לא מסחרי. האלבום יצא בנובמבר, ובניגוד מוחלט לציפיות הזניק את שנת ההופעות הכי עמוסה ומוצלחת שהייתה לי עד היום".עוד הוסיף כי "ההגעה שלו למעמד של אלבום זהב מרגשת אותי באופן מיוחד, דווקא כי הוא לא אלבום קל, אין בו להיטיי רדיו, והוא נעשה לשם העשייה עצמה. אני מודה לכל מי שרכש אותו והגיע להופעות בשנה וחצי האחרונות, והפך אותן לאחת התקופות המרגשות שהיו לי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ