אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

בכירי גלי צה"ל נגד אהוד ברק: "הפגנת חוסר רגישות משוועת"

שדרני התחנה שיגרו מכתב מחאה ללשכתו של ברק על כוונתו להחליף את מפקד גלי צה"ל: " נעשה כל שנדרש כדי למנוע פגיעה בתחנה ובנו". בין החתומים: אברי גלעד, אילנה דיין, רינו צרור ועוד

תגובות

החלטתו של שר הביטחון אהוד ברק לחליף את מפקד תחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל, יצחק טוניק, מעוררת הדים בקרב ותיקי השדרים בתחנה. בתגובה להודעה הרשמית שיצאה מלשכתו של ברק ביום חמישי על הקמת ועדה מיוחדת למינוי מפקד חדש, התאגדו רבים ממפקדי ובכירי התחנה  ושיגרו מכתב מחאה שיוצא נגד ההחלטה על הדחתו של טוניק והדרך בה היא מתבצעת.

"טוניק מילא את תפקידו בצורה טובה וראויה", מצויין במכתב, "שיקוליו היו תמיד מקצועיים, תוך שימת דגש על שידורים בעלי אופי מיוחד לתחנות גל"צ וגלגלצ. זוהי הפתעה וגם כעס על האופן המוזר, מעכשיו לעכשיו, שבו נמסרה ההודעה, תוך הפגנת חוסר רגישות משווע. אירועי היממה האחרונה מצטרפים לשורה של התבטאויות וצעדים בתקופה האחרונה, שנדמה שמטרתם לפגוע בעצמאות העיתונאית של שידורי התחנה ושל העיתונאים העובדים בה".

בין השמות החתומים על המכתב ניתן למצוא את אברי גלעד, אילנה דיין, יעל דן, דליק ווליניץ, טלי ליפקין שחק, רינו צרור, ניב רסקין, ירון וילנסקי, גולן יוכפז, ג'קי לוי ועוד. 

"גלי צה"ל היא תחנת רדיו יוצאת דופן בנוף התקשורת הישראלי", ממשיכים השדרים, "משום היותה עצמאית ובו זמנית ממלכתית, כמו גם בזכות תמהיל השידורים יוצא הדופן שתרומתו לחברה הישראלית ולחיילי צה"ל אינה מוטלת בספק. אנו, עיתונאי התחנה, נעשה כל שנדרש כדי למנוע פגיעה בתחנה ובנו".

מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה: "במשך ארבע השנים שאהוד ברק מכהן כשר ביטחון נשמרה העצמאות העיתונאית של גל"צ מכל משמר וכך יהיה גם בעתיד תחת המפקד החדש. מפקד התחנה, יצחק טוניק, נבחר על ידי שר הביטחון ברק באוקטובר 2007 וסיום כהונתו נבחן לקראת אוקטובר 2010. הכהונה התארכה בשל הצורך לפתור את עניין שידורי החסויות, עניין שנפתר ביום ראשון האחרון בישיבת הממשלה בעקבות דרישת שר הביטחון ברק. לאחר שהעניין נפתר, מונתה ועדת האיתור לבחירת מפקד חדש לגל"צ. מדובר בתהליך החלפה סדור ומתבקש גם בתחנה צבאית, כמו בכל גוף אחר שבאחריות מערכת הביטחון".

*#