ריטה עובדת על אלבום חדש: בשפה הפרסית - מוזיקה - הארץ

ריטה עובדת על אלבום חדש: בשפה הפרסית

בימים אלו עובדת ריטה עם כנסיית השכל על אלבומה השמיני, שיבוסס כולו על שירים בפרסית לצד שירים פרסיים שתורגמו לעברית

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אלעד בילו, עכבר העיר אונליין

ריטה חוזרת למקורות: הזמרת עובדת על אלבום חדש שמתבסס על שורשיה הפרסיים ועל המוזיקה עליה גדלה בילדותה. את האלבום יפיקו חברי להקת כנסיית השכל ובאחד השירים יתארחו גם אימה ואחיותיה. במקביל מעלה הזמרת מופע חדש.

באלבומה החדש של ריטה, אותו התחילה להקליט בימים אלה, חוזרת הזמרת לשורשי בית אימה ואביה ולצלילים אותם ספגה בילדותה. האלבום יכיל שירים בפרסית לצד שירים פרסיים שתורגמו לעברית. ריטה, ילידת טהרן (איראן) עלתה לארץ עם בני משפחתה בגיל שמונה. רק לפני שנה הוציאה את ספר הילדים "הלב של שירז" המבוסס על אגדה פרסית עתיקה ששמעה מאימה והעבירה דרך הספר לבנותיה. לא פעם במהלך הקריירה נגעה בשורשיה הפרסיים, החל מאלבומה הראשון "ריטה" בו שרה את שירה של הזמרת הפרסיה האהובה עליה האידה ועד ל"די לכאב" שכתב רן אלמליח ללחן פרסי עממי אותו הביאה מבית הוריה לפני כשנתיים והוקלט עם כנסיית השכל במסגרת המופע המשותף. את האלבום החדש מפיקים עמי רייס ורן אלמליח מלהקת כנסיית השכל והוא צפוי לצאת במהלך 2012. אלבומה האחרון של ריטה "רמזים" יצא ב-2008.

סבב מופעי השקיעה אליו יוצאת הזמרת יכלול ארבעה מופעים. שלושה באמפי שוני שבבנימינה, ואחד באמפי עומר שבדרום. מדובר בסדרת מופעי שקיעה שיתחילו ב-19:00 בערב. את המופע ילוו שמונה נגנים, והוא ישלב שירים מהרפרטואר של הזמרת מכל התקופות בעיבודים חדשים. המופע הראשון יערך ביום שישי ה-10.6.11 באמפי שוני.

ריטה מסרה בתגובה: "האלבום הזה הוא אלבום הרפתקה. שירי שמחות מבית אבא ואמא, שירים עליהם גדלתי ברגעים משפחתיים השמחים כולם שירים פרסיים, חלקם בשפת המקור וחלקם מתורגמים. מאז ומתמיד אני מחוברת לשורשים שלי, אני קשורה למשפחה ולאורך כל הקריירה נגעתי במוזיקה הפרסית. עכשיו אני מרגישה שהגיע הזמן לתת למעיין הזה לנבוע מתוכי. אני מזמינה את בני המשפחה שלי לקחת חלק בהקלטות ובאחד מהשירים צפויות אמי, אחיותיי ובני המשפחה שלהם לשיר איתי. זו בהחלט הולכת להיות חוויה מאד מרגשת עבורי ועבורם"

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ