בני בשן מספר את הסיפורים מאחורי השירים - מוזיקה - הארץ

בני בשן מספר את הסיפורים מאחורי השירים

השיר שכתב למיכל ינאי, שיר האהבה שכתב לבחורה שהיא כמו מנצ'סטר יונייטד, והשיר שכתב עם שלומי שבן על הפעם ההיא בו לקח ממנו סיגריות. לכבוד סיבוב הופעות מקומי, בני בשן מספר את הסיפורים מאחורי שירי האלבום "ריקודים על פני תהום"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ניר גורלי, עכבר העיר אונליין

בשנים האחרונות, במקביל להוצאת אלבומים שזכו לשבחים, כבש בני בשן את הבמות עם הופעות שהפכו לקאלט. בימים אלו יוצא בני בשן במופע חדש בשם "לטיול יצאנו", וחוזר למתכונת האקוסטית האהובה. הנבחרת האיכותית שלצדו כוללת את איתמר רוטשילד בגיטרה, איתמר ברק על הבס ותום קלנר בצ'לו. ביום שבת יופיע בשן ב"עשן הזמן" בבאר שבע, וביום שני באוזןבר בתל אביב. לכבוד ההופעות ביקשנו ממנו שיגלה את הסודות מאחורי השירים מאלבומו האחרון "ריקודים על פי תהום" בו אירח את בום פם. » בני בשן בהופעה - כל הפרטים מיכל

"מיכל הוא שיר אהבה ישן, שכתבתי די מזמן. חשבתי על מיכל ינאי כשכתבתי אותו. מיכל הייתה בעיניי מקסימה מגיל מאוד צעיר. כמה שנים אחר-כך כתבתי לה את השיר הזה, וכמה שנים אחר-כך החלטתי גם להשמיע לה אותו. ואז זה קרה. כמו שאפשר לראות בקליפ שנעם ורדי עשה, ושבו גם מופיעים הבום-פמים, חוץ מעוזי פיינרמן שלא יכל להגיע ליום צילום. אני לא יודע כמה זה היה חשוב לדבר על זה עכשיו. אבל הנה זה קרה. בכל מקרה, אם הייתי צריך להגדיר את השיר "מיכל", וכרגע אני צריך, אז הייתי אומר שזה שיר אהבה של אביר עצלן לנסיכה. ולאורך השיר האביר לא שוכח לרגע שהוא אביר, אבל בדיוק באותה אדיקות, גם לא שוכח שהוא עצלן".

מעשן עליך חבר "השיר הזה הוא דואט עם חברי היקר בלשון המעטה, סניור שלומי שבן, וזה לא סתם ככה. ערב אחד הגעתי לאחד הפאבים התל-אביביים, שמקפידים להיות ממוקמים בתל-אביב, ופגשתי שם את שלומי. זה היה קשור קשר ישיר לזה שקבעתי איתו שם. בכל מקרה פגשתי אותו, כשאני נושא בחובי את הבשורה הלא פשוטה שאין לי סיגריות. ושאני צריך לעשן עליו הערב. ומה קרה אז, נו, מה קרה אז? לא הרבה. כתבתי את השיר הזה בדרך , שרתי לו איך שהגעתי, שהערב אני מעשן עליו, הוא לא נבהל, ושר לי שיר אחר בחזרה, ואז שרנו יחד".

את אלופה "כמו שירים רבים אחרים בעולמנו השיר הזה נכתב באמסטרדם. מבחינתו זה שיחוק. אפילו אפשר להגיד אליפות. למה? כי השיר מדבר על אותה בחורה, אחת ויחידה, שכמו מנצ'סטר יונייטד בימיה הגדולים, מנצחת את כולם. בקלות. ביציבות. בלי לפחד כלל. אותה בחורה שיודעת לגרום לקהל שבתוכך להריע. ואז אתם נפגשים. והיא, במחצית, הולכת קצת לתוך חדר ההלבשה, ואז יוצאת, כל-כך יפה, אופטימית ורעה, רעננה ונחושה. ושוטפת את המגרש. ומנצחת בקלות. ולוקחת אליפות. והיא? היא זאת את. ואת? את אלופה".

את אחלה חמודה "מה יש לדבר ומה יש להגיד? מדובר בשיר על מישהי שלא רק שהיא אחלה, ולא רק שהיא חמודה, היא גם אחלה חמודה. וטוב שכך. אפילו אפשר להגיד שזה מזל גדול. ועוד אפשר גם להגיד שזה שיר חתונות בכלל. למה להגיד כזה דבר? כי להיות שיר שזוג בוחר להשמיע ביום בו הוא חוגג את אהבתו, זה מעמד טוב ונעים לשיר, וכי בנוסף לזה, לפחות בראש שלי, השיר מספר על זוג שמכיר בחתונה, והיא, כשהיא פוגשת אותו, היא כל-כך מופתעת לטובה, והוא, כשהוא פוגש אותה, הוא כל-כך מופתע לטובה, עד שגם כאן, נוצר לפתע שיר אהבה".

איך אתה אוהב אותי "השיר הזה נכתב במקור לזמרת גדולה ומוכשרת שלא רצתה לקחת אותו. ואז שנים חיכה בצד לתורו. וכל השנים האלה אהבנו אחד את השני. אני אותו, והוא אותי. עד שהחלטתי לשיר אותו בעצמי. ואז, כתוצאה מזה, גם שרתי אותו בעצמי. מכאן זה כבר היה כתוב מראש. זה היה רק עניין של כמה ימים מהרגע ששרתי אותו, כתוצאה ישירה מזה שהחלטתי לשיר אותו, ועד שמצאתי את עצמי מקשיב לו, ומוצא בו משמעויות חדשות לגמרי. מה שבטוח זה שזה שיר על אהבת אמת. אהבה כזאת שלא מפחדת מאף שאלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ