אריאל זילבר: לדאוג לזכויות של יגאל עמיר

בעקבות הדברים קוראים אנשי תקשורת כמו עמנואל רוזן ועופר נחשון לחרם על הזמר. יו"ר הרשות השניה המליצה להמנע משידור שיריו, ואנשי הימין תומכים בו

מערכת עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מערכת עכבר העיר אונליין

הקריאה לחרם על אריאל זילבר, שהחלה בעקבות השתתפותו של הזמר , רוצחו של יצחק רבין ז"ל, ממשיכה לעורר סערה - ומגיעה גם לעמיתיו האמנים.המצטרף האחרון הוא שי גבסו, שהודיע על ביטול הופעתו המשותפת עם זילבר בפסטיבל הפסנתר שיתקיים בסוף החודש. גבסו יופיע בפסטיבל ללא זילבר. מצד שני אפשר למצוא אמנים כמו דן תורן, שאמנם כתב בבלוג שלו כי הקמפיין למען עמיר "מחליא אותו", אבל אמר לנו כי זילבר הוא לא העניין לדעתו, שהוא בסך הכל זמר שנשבה, שרוצה להרוויח קצת כסף, והבעיה היא בגורמים שארגנו את הקמפיין.הסיפור החל לאחר שעמנואל רוזן הודיע שלשום בשידור טלוויזיוני, בעקבות חשיפת הקמפיין, כי יזרוק את אלבומיו של הזמר, וקרא לציבור להחרים אותו. אתמול פנה שדרן הרדיו עופר נחשון לרשות השידור בקריאה להמנע משידור שיריו של זילבר בתחנות הרדיו הציבוריות. נכון לעכשיו הוחלט בגלי צה"ל וברשות השידור שלא להורות על החרמתו של זילבר, אבל יו"ר הרשות השניה נורית דאבוש אמרה כי העורכים המוזיקליים יפעלו נכון אם יחליטו שלא לשדר את שיריו, ובאופן דומה התבטא דוד בן בסט, ראש התאחדות תחנות הרדיו האזוריות.תחנת הרדיו המקומית "קול יזרעאל" הלכה צעד אחד רחוק יותר והודיעה על ביטול תוכנית בהשתתפות זילבר, שהיתה אמורה להיות משודרת ביום השנה לרצח רבין. ביום שישי אמורה להתקיים בכיכר רבין הפגנה כנגד סרט התעמולה בו משתתף הזמר.תומכים של זילבר מהצד הימני של המפה הפוליטית, לעומת זאת, התגייסו והפיצו בעקבות הקריאות לחרם מכתב תמיכה בזמר, שכולל את הדברים הבאים:"אנו החתומים מטה, מביעים הסתייגות מהעליהום התקשורתי נגד האמן אריאל זילבר שיצירותיו מפארות את מדינת ישראל ותרם תרומה מכרעת לאמנות, מוזיקה, יצירה ולחופש הביטוי והסובלנות במדינת ישראל. זילבר תרם ותורם רבות לאיחוד החברה בישראל ולהשכנת שלום בין כל חלקי העם".

"מר זילבר התנגד באופן נחרץ לרצח ראש הממשלה ודרישתו היחידה הייתה להעניק זכויות אזרח ליגאל עמיר ולהתייחס אליו בדיוק באותה צורה שרשויות השלטון בישראל מתייחסות לרוצחים ומחבלים שדם מאות יהודים על ידיהם. דרישה לגיטימית שחלקים גדולים בציבור הישראלי תומכים בה".

"דרישה זאת קוממה עליו חלקים מהציבור המכנה עצמו נאור. אותם חלקים לא הפנימו מה משמעותה של מדינה דמוקרטית וחופש ביטוי. לתדהמתנו דווקא אותם יפי הנפש  הקוראים לשחרור רב המחבלים ברגותי ותמכו בשחרור רוצחי הילד דני כץ הם המבקשים לסתום את הפה של אריאל זילבר".

"אנו מצהירים בזאת שלאור העליהום התקשורתי שנעשה כנגד מר זילבר נשתדל לקנות את יצירותיו ולהזמינו לאירועי תרבות וזאת על מנת להוכיח כי מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית ואינה שלטון אייטולות מאיראן שבה מחרימים אמנים על רקע היותם תומכים בזכויות אזרח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ