הדיווה האמיתית: מחווה מקומית לנינה סימון

דויד פרל יקדיש את ערב ה־Cover Me הבא לדיווה האהובה עליו, נינה סימון. בין המשתתפים: עינב ג'קסון כהן, רוני אלטר, אלון לוטרינגר ונינט

גיא ארליך, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא ארליך, עכבר העיר

אחרי שלושה ערבי Cover Me מוצלחים, יתקיים הערב (ג') החלק הרביעי בסדרה, שיוקדש כולו לנינה סימון הנפלאה. במסגרת הפרויקט הזה, שעליו מנצח דויד פרל (שמנהל גם את ערבי השפגאט לייב), יתכנסו 12 יוצרים ויוצרות ויבצעו כל אחד קאבר סימוני לצד שיר מקורי שלהם: עינב ג'קסון כהן, רוני אלטר, צביקה פורס, אניה בוקשטיין, אלון לוטרינגר, Sun Tailor, סיון טלמור, Gitla, סיון לוי, רועי דהן, רונית רולנד ואפילו נינט.

COVER ME - ערב מחווה לנינה סימון - כל הפרטים "נינה סימון היא אהבת חיי", מספר פרל, "היא תמיד התעקשה לא להגביל את עצמה לסגנון אחד ואף פעם לא דפקה חשבון לאף אחד. כבר אחרי ערב ה־Cover Me הראשון חלמתי לעשות ערב שיוקדש כולו לסימון, אבל פחדתי שזה יחסום את האמנים המשתתפים. מצד אחר, סימון בעצמה נהגה לעשות קאברים, ורוב השירים המוכרים שלה הם קאברים שהיא עשתה לאחרים – אז זה הכי מתבקש לעשות את זה. מבחינתי היא הדיווה האמיתית, לא וויטני ולא מאריה".ואיך היתה העבודה עם האמנים?"העבודה הפעם היתה שונה, כי הם הוגבלו לרפרטואר של סימון. אבל דווקא בגלל זה כל התהליך היה מדהים. עבדתי עם כל אמן בנפרד - חלק הגיעו מראש עם שיר שהם רצו לבצע, אחרים הגיעו פחות מכוונים. בכל ההכנות הללו מצאנו כולנו – גם אני – שירים חדשים של סימון שלא הכרנו קודם, או שפתאום גילינו אותם מחדש. כל אחד מהמשתתפים הפך את השיר של סימון לשיר שלו, וזו הגדולה של קאבר טוב בעיני. רוני אלטר, למשל, עשתה קאבר ל'Feeling Good', שזכה כבר לאינסוף גרסאות, אבל היא הפכה אותו לשיר שלה. התוצאה היתה כל כך טובה שהיא החליטה לצלם לו קליפ ולשחרר אותו בנפרד".אז למה לא להפוך את הערב כולו לערב קאברים בלבד?"כי הרעיון של Cover Me הוא לשלב קאברים לצד שירים מקוריים ולאפשר לקהל לגלות ולהכיר יוצרים חדשים (יותר ופחות). להכיר את העשייה המקומית ולהגביר את החשיפה. לדעתי אין כאן מספיק אירועי תרבות כאלו".הליין־אפ מאוד מרשים. אפילו נינט תשתתף - איך זה קרה?"נינט ממש התלהבה מהרעיון והכי התמסרה לזה. היא באמת מדהימה, ואני מאוד מחכה לדיסק החדש שלה בעברית. זה הליין־אפ הכי גדול שהיה לנו עד כה - 12 מוזיקאים - אבל הפורום האינטימי של הערב, כמו גם החלל הקטן של השפגאט, שומרים אותו כאינטימי באמת. הרי אין שם 'מאחורי הקלעים' או חדר VIP, כולם נמצאים יחד – האמנים והקהל".

» Cover Me #4 - Nina Simone. ג' 29.1, 20:00. שפגאט (נחלת בנימין 43). כניסה חופשית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ