האזינו: דניאל סלומון מוציא שיר חדש, ללא אלבום באופק

דניאל סלומון משחרר לרדיו את השיר "כולם רוצים לשמוח", אבל בלי תוכניות לאלבום חדש: "אפשר להסתכל אחורנית בעצבות ולהגיד שעצוב שאין אלבום, אבל זאת המציאות". וגם: שיר חדש לקרן פלס

עידן חגואל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן חגואל, עכבר העיר

דניאל סלמון מוציא הבוקר (א') סינגל חדש. "כולם רוצים לשמוח" הוא סטייה מעניינת מהקו המוזיקלי. מדובר בשיר אפ טמפו אלקטרוני ורקיד בו הפסנתר המזוהה נסוג לתפקיד משני. "אני חושב שכמוזיקאי אני מאוד ורסטילי", מעיד על עצמו סלומון. "מאוד אקלקטי בטעם שלי – האלמנט החשוב ביותר כאמן הוא החיפוש התמידי, ותמיד להתפתח ולחשוב מה עוד לא עשית ומה אתה רוצה לעשות. אחרת זה נורא משעמם ואני גם לא יכול לצפות שיקשיבו לי". » דניאל סלומון מאמין באהבה טוטאליתבנוסף, הסינגל הזה שונה בשל ההחלטה של סלומון לא לשחרר אלבום, אלא להמשיך לשחרר שירים כסינגלים נפרדים ללא כוונה לאגד אותם לכדי יצירה אחת. "אנחנו מזמן חיים בעולם של שירים, וגם זה בקושי", הוא אומר. "אני מוצא שהצורה הנכונה להוציא מוזיקה היום היא בצורה של שירים, ואחד אחרי שני. לא סתם נהפכנו לעולם של שירים, וגם זה לפעמים ארוך מדי למאזין. בין היתר גם מהמקום הזה נובעת התחושה של השיר – הדהירה האינסופית קדימה. לכולנו קצת קשה לעצור כי לעצור פירושו להתמודד".

סלומון סבור שעם ההודעה של חברות התקליטים להמית את פורמט הדיסק יגסוס  גם רעיון האלבום. "אפשר להסתכל אחורנית בעצבות ולהגיד שעצוב שאין אלבום, אבל זאת המציאות והיא מתחלפת ומשתנה לנגד עינינו. אפשר להתגעגע ולרצות אחרת, אבל אפשר גם לנצל את מה שטוב בגלגל המסתובב הזה". 

אין לך רומנטיקה לשמר את רעיון האלבום?"יש לי המון רומנטיקה ואני מקשיב גם לאלבומים, יש לי גם פטיפון בבית. אבל אני לא יכול להתעלם מהמציאות. וכדי להתפתח כאמן אני חייב לדעת לאיזה עולם אני מתפתח. אחד הדברים שנאמרו על הרוצח המטורף בניו טאון קונטיקט, היה שאין לו פייסבוק. אולי כשאתה מתנתק מהמציאות היום יומית אתה עושה משהו מטורף", הוא אומר ומיד עוצר להבהיר כי "אני לא אומר שלמי שאין פייסבוק היום הוא מטורף ורוצח".

לסלומון עוד אין תוכניות להופיע עם החומרים החדשים אבל בהחלט רואה עצמו מאמץ את הסגנון המוזיקלי החדש גם בהופעות חיות עתידיות. "אני לא רואה את עצמי עולה לבמה בלי הפסנתר, אבל אני כן רואה את עצמי משלב את הטכנולוגיה עם מה שאני עושה. אני כן רואה אייפון מונח על פסנתר כנף וחמישיית כלי מיתר ליד". סלומון ימשיך לשחרר מדי כמה שבועות שירים חדשים באותה צורה. השיר הבא, כך הוא מבטיח, יהיה אינטימי יותר וידבר על מערכת יחסים וזיכרונות. קרן פלס מגיעה לניו זילנד  גם קרן פלס משחררת הבוקר סינגל חדש, ראשון מתוך האלבום החדש שעתיד לצאת לקראת האביב. השיר ״לייק וואנקה״ ( אגם בניו זילנד) נכתב והולחן על ידה ועובד על ידי דני "פילוני" קרק (שבק ס'). פלס זוכת פרס שר התרבות ליוצרת במוזיקה הישראלית, זוכת פרס מפעל הפיס לתרבות כזמרת ויוצרת ובנוסף זוכת שני פרסי "מלחינת השנה בתאטרון", הוציאה עד כה שלושה אלבומים מאז פרצה לתודעה ב-2006. אלבומה הקודם "בין העיר לכפר", יצא ב-2010 וכמו קודמיו הגיע לאלבום זהב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ