עכבר העיר

לכבוד יום הולדתו 64 ויריית הפתיחה לסיבוב ההופעות החורפי, מוציא שלמה ארצי היום (ג') מארז מיוחד של אלבומי המופת הכולל חמישה תקליטים: "דרכים", "חצות", "גבר הולך לאיבוד" ואלבום הופעה כפול שהוקלט בצוותא ב-82' שנגנז זמן קצר אחרי יציאתו. 

» שלמה ארצי בהופעה - לכל הפרטים» נושאי המגבעת משתפים פעולה

בתקופת הטרילוגיה חרשו ארצי והבסיסט אצ'י שטרו את הארץ עם 500 הופעות קטנות ואינטימיות. ב-82' הקליטו השניים את ההופעה באולם הבית שלהם צוותא, האלבום יצא על גבי תקליט כפול אך נגנז זמן קצר לאחר יציאתו. "את אלבום ההופעה הזה לא שמעתי מעולם", מספר ארצי. "אולי כן, אבל רק פעם אחת. כשהוא יצא כל כך התבאסתי ממנו שהלכתי לחנויות והוצאתי אותו מהן. אין פה שאלה של אלבום רע או טוב. יש פה  סיפור על שני צעירים די נחושים, שהחליטו להסתובב בארץ עם מכונית ואן צהובה ומצ'וקמקת, מכשיר ריאוסטאטים של שמונה פנסים ומגברי קול. הם החליטו להקים במה, לנגן בס וגיטרה ושיר אפילו עם ליווי של טייפ, עד 'שזה יקרה להם', כלומר עד שיבוא קהל. בהתחלה לא  הגיע איש, אבל לאט לאט צוותא התמלאה בהמוני צעירים שרצו לראות אותנו. ההופעה הזו הוקלטה ככה, פחות  יותר".

צעירים ונחושים, "האיש ההוא" מתוך אלבום ההופעה הגנוז:

הטרילוגיה המפורסמת הכוללת את "דרכים", "חצות" ו"גבר הולך לאיבוד" סימנו את מעברו של ארצי מזמר שירי משוררים לאמן יוצר ומלחין. הרבה מהשירים הפכו לקלאסיקות גדולות ועל זמניות. המארז המיוחד יכלול את כל השירים הגדולים, בעריכה דיגטלית מחודשת עם סרטי ההקלטה המקוריים. כמו כן יכלול המארז  סיפורים מיוחדים של ארצי על השיריםף האלבומים והתקופה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ