אתר ימני: מדונה תיחקר בסי-איי-אי על דבריה בהפגנה

לעיני חצי מיליון מפגינות ומפגינים נגד בחירתו של טראמפ, אמרה מדונה כי רצתה "לפוצץ את הבית הלבן", וקראה: "ברוכות הבאות למרד". טראמפ צייץ בתגובה: "היה נדמה לי שהבחירות התקיימו זה עתה. הסלבס פוגעים בנו קשות"

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מדונה על הבמה בצעדת הנשים, אתמול
איתי שטרן

הדי נאום התוכחה של מדונה בצעדת הנשים שנערכה בסוף השבוע בוושינגטון ובו אמרה בין השאר כי היו לה מחשבות "לפוצץ את הבית הלבן" בעקבות בחירתו של טראמפ לנשיא, הגיעו עד לשכת הנשיא הטרי שצייץ בתגובה: "צפיתי בהפגנות אתמול, אבל לי היה נדמה שזה עתה קיימנו בחירות! מדוע האנשים האלה לא הצביעו? הסלבס פוגעים בנו קשות". מדונה הביכה גם את התקשורת האמריקאית כשהשתמשה בנאומה ארבע פעמים במילה "פאק". בין השאר אמרה "לכל אלו שאמרו לנו שלא נצליח להביא לפה אנשים, אני אומרת שילכו להזדיין". לאחר מכן שלחה הזמרת את הנשיא הנבחר "למצוץ זין". בתגובה לכך הורידו שדרני ABC את השידור והתנצלו בפני הצופים.

"צעדת הנשים" בוושינגטון, אירוע מחאה המוני שהתקיים לאחר השבעתו של דונלד טראמפ לנשיאות, משכה כחצי מיליון איש, נשים וגברים, לבירה האמריקאית. בין הנואמות הרבות היתה גם מדונה, שנשאה את אחד הנאומים הפוליטיים והנחרצים ביותר בקריירה שלה: "רציתי לפוצץ את הבית הלבן", אמרה הזמרת מול קהל שהריע לה מדי כמה שניות. היא סיפרה כי זעמה על בחירתו של טראמפ לפני חודשיים. "כן, אני כועסת. כן, אני זועמת. כן, חשבתי יותר מדי על לפוצץ את הבית הלבן אבל גם אני הבנתי שזה לא ישנה שום דבר. אנחנו לא יכולים ליפול לייאוש". גם השחקניות סקרלט ג'והנסון, אשלי ג'אד ואמריקה פררה נשאו דברים נוקבים על הבמה, לצד נשות רוח ופעילות חברתיות ותיקות. שחקניות, זמרות ונשות בידור רבות נוספות נכחו בקהל כמשתתפות מן המניין.

"ברוכים הבאים למהפכת האהבה", אמרה מדונה בהמשך דבריה, "ברוכות הבאות למרד. לעידן הזה שבו אנחנו מסרבות לעריצות. עידן שבו לא רק נשים נמצאות בסכנה, אלא כל מי שנמצא בשוליים. אנחנו נמצאים בעידן שבו להיות שונה עשוי להיחשב לפשע. היום הזה מסמן את תחילת הסיפור שלנו. המהפכה מתחילה כאן. זהו קרב על הזכות להיות חופשי ולהיות מי שאנחנו כשווים". לאחר הדברים הללו ביצעה מדונה את השיר "Express Yourself" אל מול הקהל הרב, שהיה גדול משמעותית מזה שהופיע להשבעת טראמפ יום קודם לכן.

השחקנית אמריקה פררה אמרה מעל דוכן הנואמים: "אנחנו צועדים היום כחלק מהבסיס המוסרי של האומה שלנו, שאל מולו מתוכננת מלחמה על ידי הנשיא החדש שלנו. הכבוד שלנו, הייצוג שלנו, כל הזכויות שלנו היו תחת מתקפה של שיסוי והפרדה, כחלק מטקס ההשבעה מאתמול. אבל הנשיא שלנו הוא לא אמריקה. אנחנו אמריקה".

ההוגה הפמיניסטית, גלוריה סטיינם, שזכתה למושב של כבוד על בימת הנואמים' הזהירה את הנשיא הנבחר מן המסרים שהעביר במסגרת נאום ההשבעה שלו. "החוקה האמריקאית לא מתחילה עם המילים "אני, הנשיא". היא מתחילה עם המילים "אנחנו, האנשים". אז אל תנסה לפצל אותנו. אני פגשתי את 'העם' והעם הוא לא אתה. אנחנו העם. אפילו המצעד הזה דרש פי אלף אוטובוסים מאשר אלו שנזקקו בכדי לקיים את מופע ההשבעה שלך".

מי שהצליחה לשבות את תשומת ליבם של רבים היא השחקנית אשלי ג'אד שנתנה נאום פואטרי סלאם עוצמתי נגד הנשיא הנבחר. היא קראה שיר בשם "I'm a Nasty Woman" ("אני אשה רעה") שכתבה צעירה בת 19 בשם נינה דונובן מטנסי, ארה"ב. במהלך השיר שילבה ג'אד ביקורת חריפה על תחושה של נאציזם אמריקאי, עליונות לבנה, פערי שכר בין נשים לבנות לשחורות ובין נשים לגברים, ונושאים רבים אחרים. בין השאר אמרה: "אני מרגישה את היטלר ברחובות. שפם מוחלף בפאה נוכרית. שמם של הנאצים הוחלף".

בין הנשים המפורסמות שצעדו עם הקהל — בוושינגטון או בהפגנות המקבילות ברחבי ארה"ב — ניתן למנות את איימי שומר, לנה דנהאם, שרליז תרון, מיילי סיירוס, מינדי קלינג, נטלי פורטמן ועוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ