עפר פרלמן
עפר פרלמן

שנתיים לאחר שנוסדה רעיונית, נהפכה אתמול (שני) הסופרגרופ "BNQT" ללהקה ממשית עם "Restart" — סינגל ראשון לקראת אלבום בכורה.

"BNQT" (דרך מתוחכמת לכתוב banquet, "משתה") מורכבת מחמישה סולנים, לא פחות: אריק פולידו מ"מידלייק", בן בריידוול מ"באנד אוף הורסס", אלכס קפרנוס מ"פרנץ פרדיננד", פרן הילי מ"טרוויס" וג'ייסון ליטל מ"גראנדדי". את החמישה מלווים שלושת חבריה הנותרים של הרכב האינדי־פולק המפוהק "מידלייק". כל אחד מהזמרים כתב וביצע שני שירים פרי עטו לאלבום החדש, שעתיד לצאת ב–28 באפריל השנה.

"זאת המהות של אמנות עבורי, לנגן עם האנשים שאתה אוהב ומעריך", מסר פולידו, הרוח החיה מאחורי הפרויקט, והוסיף כי התוצאה היא "חיקוי זול של 'טרבלינג וילבוריס'" — להקת העל של בוב דילן, ג'ורג' הריסון, ג'ף לין, טום פטי, רוי אורביסון וג'ים קלטנר, שהקליטה שני אלבומים ב–1988 וב–1990.

בראיון ל"דאלאס אובזרוור" ב–2015 חשף פולידו כי הקשר בין הסולנים נוצר בעזרת הדואר האלקטרוני: הוא פשוט שלח הודעות למוזיקאים החביבים עליו והופתע כשאלה השיבו בחיוב. "זאת חוויה מגניבה לגלות שכמה מהאלילים שלך הם גם אנשים נחמדים", אמר.

צורת התקשורת הזאת התבררה כיעילה גם בעבודה על האלבום, כאשר שמונת חברי "BNQT" שלחו איש לרעהו טקסטים והקלטות באי־מייל מקצוות שונים של העולם. עבור ההשלמות האחרונות הם כבר נאלצו להיפגש כולם יחד באולפן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ