קול רך ואישיות לבבית: מת הזמר אל ג'ארו

ג'ארו בן ה-76, שזכה להצלחה גדולה בשנות ה-70 וה-80, היה אחד הזמרים היחידים שזכו בפרסי גראמי בקטגוריות הג'ז, האר־אנ'־בי והפופ

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אל ג'ארו
בן שלו
בן שלו

הזמר האמריקאי אל ג'ארו מת אתמול (ראשון) והוא בן 76. ג'ארו זכה להצלחה גדולה בשנות ה–70 וה–80 בזכות קולו הרך והגמיש, אישיותו הבימתית הלבבית והיכולת שלו לפעול בו בזמן בעולמות הג'ז, האר־אנ'־בי והפופ. ג'ארו היה אחד הזמרים היחידים שזכו בפרסי גראמי בשלוש הקטגוריות הללו. ב–1978 זכה בקטגוריית הג'ז, ב–2007 בקטגוריית האר־אנ'־בי, ובתווך זכה בארבעה פרסים נוספים, שניים מהם — בתחומי הג'ז והפופ — באותה שנה, 1982, שבה הוציא את אלבומו המצליח ביותר, "Breakin' Away".

ג'ארו התחיל לשיר בגיל מאוחר יחסית. בשנות ה–20 לחייו השלים תואר בפסיכולוגיה ועבד עם אנשים עם מוגבלויות. את אלבומו הרשמי הראשון, "We got by", הוציא בגיל 35. אחרי ההצלחה של אלבום הבכורה ראה אור, בניגוד לרצונו, אלבום שהקליט עשור קודם, והוא זכה לאהדה בקרב חובבי ג'ז, שלעתים קרובות הסתייגו מהפן המסחרי והפופי ביצירתו. מבקרי ג'ז לא אהבו את העובדה שלא היו אלמנטים של בלוז בשיריו ובשירתו של ג'ארו. הוא עצמו תיאר את השירה שלו, גם בשירי הפופ המצליחים שלו, כבעלת "גישה ג'זית", כלומר פתוחה בכל רגע לאפשרות ליצור משהו שונה.

להיט הפופ הגדול ביותר של ג'ארו היה "We're in this life together", שיצא ב–1978. להיט נוסף היה שיר הפתיחה של סדרת הטלוויזיה "בלשים בלילה" (Moonlighting). ג'ארו המשיך להופיע ולהוציא אלבומים עד לתקופה האחרונה, ובין השאר הוציא אלבום משותף עם הגיטריסט והזמר ג'ורג' בנסון, שפעל כמוהו בשלושת המגרשים של הג'ז, האר־אנ'־בי והפופ. אלבומו האחרון של ג'ארו מ–2014 היה מחווה לקלידן ג'ורג' דיוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ