זילבר בשיר חדש לאלאור אזריה: "אתה הגיבור ויש עוד כמוך בבור"

בשיר שישיר אריאל זילבר מחר עם גזירת דינו של אזריה, הוא מאשים את הקצונה הבכירה בהפקרתו ומקטרג גם על בית המשפט

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריאל זילבר. מפנים את הגב
איתי שטרן
איתי שטרן

אריאל זילבר עומד להופיע מחר ברחבת בית המשפט שבו ייקבע גזר דינו של החייל היורה, אלאור אזריה, ולשיר לו שיר עידוד ותמיכה. השיר, שטרם הוצג באופן רשמי על ידי זילבר, נקרא "להרים הראש ולא לחשוש" ובו תוקף זילבר את הקצונה בצה"ל על הפניית עורף לאזריה לאחר הירי בחברון ובמהלך המשפט. כך למשל, הבית הראשון בשיר כולל את השורות הבאות: "בגובה הקצונה פושט מנהג, להפנות את הגב לחייל בשדה הקרב, הנני להודיע קבל עדה ועם, שמשפט אלאור הוא משפטנו גם".

בהמשך השיר פונה זילבר באופן ישיר לאזריה ומבקש לציירו כגיבור: "אלאור אזריה, אתה הוא הגיבור, ויש עוד חיילים כמוך שם בבור, מלחמתכם מלחמת קודש היא, זאת לא העת לבכי ולנהי". לקראת סיום השיר פונה זילבר ומקטרג גם על בית המשפט ופסיקתו תוך שהוא קובע כי "מבית הדין עולה מה זה ריח רע, אלאור אזריה אנחנו פה איתך".

כזכור, היו לזילבר שלל התבטאויות פוליטיות שנויות במחלוקת. בין השאר ציין בעבר את דעתו השלילית באשר להומואים, לקיבוצניקים ולחילוניים בכלל. זכורה במיוחד התנגדותו הקולנית להתנתקות מגוש קטיף ותמיכתו ברב מאיר כהנא. עם זאת, בשנים האחרונות לקח זילבר כמה צעדים לאחור בתחום זה, והעדיף להתרכז במוזיקה נטו, כשהוציא אלבום שירים שכתב חברו משכבר, שמוליק צ'יזיק, שזכה להצלחה מרשימה. זילבר אף השתתף במופע האיחוד של להקת "תמוז".

לא ברור אם השיר החדש של זילבר, שצפוי להיות מבוצע מחר לראשונה, יוקלט ויופץ גם לתחנות הרדיו. ראוי לציין, כי בניגוד לשיריו הרגילים, אלה הפוליטיים לא זכו עד כה לחשיפה רחבה ואף לא אחד מהם הפך ללהיט. אבל למורת רוחם של מנהליו, המפצירים בו להימנע מהתבטאויות פוליטיות, ניכר שזילבר לא מוכן לשמור על שקט אידאולוגי.

לא מעט אמנים ביקשו לתמוך בעבר באזריה, וזכורה במיוחד עצרת תמיכה של אמנים ואנשי ציבור שבה היו אמורים להופיע אייל גולן ודוד ד'אור — שביטלו את השתתפותם לאחר לחץ ציבורי. מי שהיה לתומך הגדול של אזריה ואירגן את האירוע הוא שרון גל, שייעדר מחר מהקראת גזר הדין משום שהוא שוהה באולפן התוכנית "האח הגדול" כאחד המשתתפים. בשל מהלך זה זכה גל לקיתונות של בוז בפייסבוק מצד אוהדי אזריה, שראו בצעד זה נטישה של המערכה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ