איתי שטרן
איתי שטרן

יממה לאחר שדוד ד'אור פירסם בפייסבוק מכתב ששלח למנהל גלגלצ, נדב רביד, ובו טען כי "יותר מעשור מתעלמת תחנת הרדיו משיריי", קיבל הזמר תמיכה ממקום מפתיע: משרד האוצר.

"קראתי את מכתבו של דוד ד'אור ונעצבתי. דוד הוא בין האמנים המעולים והמוערכים שלנו והדרתו מצביעה על התנהלות לא מקצועית של ועדת הפלייליסט", כתב הבוקר (שני) השר משה כחלון ברשת החברתית. "חשוב שהפרמטרים לבחירת השירים לפלייליסט יהיו מקצועיים, ברורים, שקופים לציבור וחשוב מכל – כאלה שמייצגים את פסיפס החברה הישראלית כולה על גווניה השונים". בפוסט שלו פנה כחלון לשר הביטחון, אביגדור ליברמן, בבקשה שיבחן את התנהלות גלגלצ בגין הנזק שנגרם לכאורה לד'אור. "כאשר אדם בעל רקורד מוכח ועשיר בתחומו מעלה טענות כה קשות – המינימום הנדרש הוא לבחון את דבריו", כתב.

גם שרת התרבות והספורט, מירי רגב, התייצבה לצדו של ד'אור, ופנתה עוד אתמול לליברמן. "גלגלצ משתמשת במשאב ציבורי שאתה אמון עליו ונוהגת באופן לא שקוף. החלטותיה של ועדת העורכים חשאית וכל נימוקיה נשארים בחדר אחד קטן ביפו", כתבה לשר הביטחון במכתב שפורסם ב"וואלה!". "המצב הנוכחי הוא בלתי נסבל ודורש התערבותך הדחופה מול מנהלי התחנה, כך שתהליך קבלת ההחלטות של עורכי הפלייליסט יהיו שקופות, יתבססו כל קריטריונים ברורים – כפי שתחנה המבוססת על צבא העם צריכה להתנהל. כל עוד התחנה ממומנת מכספי ציבור לא אניח לסוגיה זו".

בפוסט שבו פנה לרביד סיפר ד'אור על "הניסיון הנורא שלכם להשתיק את קולי", וטען כי "לא התייחסתם לביקורות המוזיקליות המופלאות שקיבלו השירים, לא התייחסתם לאהבת הקהל שמגיע ב"ה בהמוניו להופעות, לא התייחסתם לאיכויות ולסאונד שירה אחר ולא שבלוני. רציתם לבנות את פס הקול הישראלי דרך האוזניים המאוד ספציפיות שלכם, זאת למרות שאתם לא תחנה פרטית, ולמרות שהקהל הצביע ברגליים".

ד'אור, המנחה אחת לשבועיים את התוכנית "ציפורי לילה מוזיקליות" בגלי צה"ל, הוסיף כי "הנזק שגרמה התחנה שלכם למוזיקה הישראלית עוד ייחקר וילמד בעתיד. הרסתם מרקם יפהפה של סגנונות ויצירה מקורית רק כי אתם יכולים, רק כי אתם בעמדת כוח, רק כי בא לכם להטמיע את טעמכם האישי, בלי אחריות בלי חמלה בלי הבנה אמיתית במוזיקה".

בגלגלצ סירבו להגיב לדברים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ