פעילי ימין מבקשים למנוע מופע של אחינועם ניני במצפה רמון

בעצומה שיזמו לקראת הופעתה השבוע נטען כי "הזמרת בוחרת להכניס תוכן פוליטי להופעות שלה". ניני בתגובה: "אני אוהבת את מדינתי ואני ציונית גאה"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחינועם ניני
איתי שטרן
איתי שטרן

פעילי ימין מבקשים למנוע מופע של אחינועם ניני המתוכנן להתקיים ביום רביעי במצפה רמון. בעצומה שהפיצו ברשת הם טוענים כי ניני היא אמנית "פרובוקטורית אשר דוגלת בערכים הנוגדים את הציונות ויוצאת נגד ערכי הציונות, נגד מדינת ישראל ונגד ממשלת ישראל, נגד ערכים של עם ישראל". בעצומה, שעליה חתמו עד כה 795 אנשים, נכתב כי "הזמרת בוחרת להכניס תוכן פוליטי להופעות שלה. לא מזמן השמיטה הזמרת כמה ממלות השיר 'ירושלים של זהב' באחת מהופעותיה".

ניני התבטאה לא פעם נגד הכיבוש הישראלי בשטחים ונגד השתקה וצנזורה של אמנים. בעקבות זאת היא הרגיזה פעילי ימין ובהם שי גליק, הידוע בפעילותו להשתקת אמנים וגופים כמו "בצלם" ו"שוברים שתיקה". הוא יזם את העצומה הנוכחית נגד הופעתה ופעל גם בעבר נגד הופעותיה במקומות אחרים.

בתשובה לשאלת "הארץ" מדוע בחר דווקא במצפה רמון כיעד למחאה נגד הופעתה של ניני, אמר גליק כי רבים מתושבי המקום נתפשים בעיניו כימנים וכאלה שיוכלו להזדהות עם העצומה. בנוסף, לדבריו ההופעה תוקצבה על ידי הרשות המקומית. "הצענו למפיקי המופע להביא במקביל הופעה של 'הצל' אבל הם סירבו".

"אני נרגשת לקראת המפגש עם קהל חובבי המוזיקה של מצפה רמון", מסרה ניני בתגובה. "אני מבינה שבתקופות של מחלוקת עמוקה יש מי שמוצא את ייעודו בהלהטת הרוחות. עם זאת, גם אלה חשוב שידייקו — אני אוהבת את מדינתי ואני ציונית גאה. עליתי לארץ מתוך ציונות. אני חולקת על מדיניות ממשלת ישראל, אשר רק מעמיקה הסכסוך האלים שקורע את שני העמים החיים מים לירדן".

גדי לייברוק, מנהל המתנ"ס של מצפה רמון שיזם גם את הופעתה של ניני במועדון הג'ז ביישוב, אמר כי הופתע מתשומת הלב שמשך המופע של ניני. "לא חשבנו שזה יהיה ככה. אנחנו ידענו שיש התנגדות לאחינועם בכל מיני מקומות. מצד שני, רוב האנשים שחתמו על העצומה נגד ההופעה אינם תושבי המקום אלא פעילי ימין שלא קשורים לכאן".

בתגובה לעצומה שקראה לביטול המופע פורסמה עצומה נוספת שכותרתה "מצפה רמון תומכת בריבוי דעות — תומכים בקיום הופעתה של אחינועם ניני". על עצומה זו חתמו עד כה 505 אנשים. בין השאר נכתב בה כי "מצפה רמון היא דוגמה למקום בו יש מגוון רחב של דעות ומגזרים: שמאלנים וימנים, דתיים וחילוניים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ