רוג'ר ווטרס: חרף המחאה, רדיוהד יופיעו בתל אביב

בשבוע שעבר קראו עשרות אמנים ואנשי רוח, בהם ווטרס, ל"רדיוהד" שלא להופיע בישראל בקיץ. "יש קו מחאה בו נוקטת תנועת ה-BDS והייתי מעדיף שקולגות שלי לא היו חוצים אותו", אמר ווטרס

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים94
איתי שטרן
איתי שטרן

, לשעבר חבר להקת "פינק פלויד", ומי שמוביל את מאבק החרם התרבותי על ישראל ציין אתמול (שישי) כי הוא שוחח עם חברי להקת "רדיוהד" ואלו ציינו בפניו כי הם מתעקשים להופיע בישראל, זאת לאחר שווטרס ועשרות אמנים ואנשי רוח נוספים ביולי בפארק הירקון.

רוג'ר ווטרס, השנה
רוג'ר ווטרס, השנהצילום: NEIL HALL/רויטרס

"פניתי לכמה מחברי הלהקה ונראה שהם החליטו לקיים את המופע שלהם בתל אביב", אמר ווטרס. לקראת סיום השיחה עימו כשנשאל מה עמד מאחורי הקריאה שלו לביטול המופע, השיב כי "אני חושב שהם צריכים להיות אלו שמקבלים את ההחלטות בחייהם וללכת עם המצפון שלהם. אני לא אשב כאן ואגער בהם או אלכלך עליהם. לדעתי האישית, יש קו מחאה בו תנועת ה-BDS נוקטת והייתי מעדיף שקולגות שלי לא היו חוצים אותו, אך אם אנשים בוחרים לעשות זאת בכל מקרה, זה עניינם ועניין המצפון שלהם".

עוד לפני שנדרש להופעתם של "רדיוהד" בישראל, ציין ווטרס כי הוא נחשף לפעילי ה–BDS בשנת 2006, כאשר הגיע להופיע בישראל. לדבריו, מטרת הארגון היא לפעול באופן לא אלים בכדי להביא לשויון זכויות בין יהודים ופלסטינים, כפי שהיה מצפה שיקרה גם במקומות אחרים, דוגמת ארה"ב. "צריך לדרוש שלפלסטינים תהיה זכות קניין וזכות להגדרה עצמית. לכל חברי היהודים והפלסטינים צריכות להיות זכויות שוות".

ווטרס נשאל על ידי איש מהקהל האם יופיע במדינות "אדומות" בהן רוב המצביעים תמכו בדונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב. ווטרס השיב בחיוב והזכיר את המופע שלו בקנזס סיטי שיערך בקרוב. "רק בגלל שמדובר במדינה רפובליקאית, לא אומר שאין בה התנגדות לממשל. אני לא יודע מה היו אחוזי ההצבעה בקנזס אבל מספיק שהיו 30% מצביעים למפלגה הדמוקרטית, עדיין מדבר בהמון אנשים. לבטח בכמות שתוכל למלא איצטדיון כדורסל".

במכתב ששוגר בשבוע שעבר ללהקת "רדיוהד" על ידי ווטרס ואמנים נוספים (רובם מבריטניה) נכתב כי "בעצם ההופעה שלכם בישראל, אתם תנגנו במדינה שעל פי האו"ם כופה שיטות של אפרטהייד על הפלסטינים". "הבנו שפנו אליכם פעילים פלסטינים זה מכבר. הם ביקשו מכם לכבד את החרם התרבותי על ישראל אך אתם סירבתם לעשות זאת. מכיוון שהלהקה שלכם הביעה בעבר את תמיכתה בעם הטיבטי, תמהנו מדוע לא עמדתם לצידו של עם נוסף המצוי תחת כיבוש של עם אחר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ