אירוויזיון 2017: הפרידה מרשות השידור פורשה בעולם כפרישת ישראל מהתחרות

"הלילה הוא הלילה האחרון שלנו", אמר אתמול עופר נחשון, כשהכריז על הניקוד של השופטים מירושלים. בצהובונים הבריטיים מיהרו לקבוע: "סופה של תקופה"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

שירו של אימרי זיו, "I Feel Alive", העניק לישראל את המקום ה-23 בלבד מתוך 26 מדינות אתמול (שבת) בתחרות גמר האירוויזיון, אך אי-הבנה בשלב ההצבעה הביאה את ישראל לכותרות בבריטניה.

עופר נחשון נפרד מרשות השידור:

שדרן הרדיו, עופר נחשון, שהכריז על הנקודות של השופטים מירושלים, ניצל את ההזדמנות להיפרד מרשות השידור, ושיתף את המנחים האוקראינים בסגירתה. "ב-44 השנים האחרונות ישראל השתתפה בתחרות האירוויזיון וניצחה שלוש פעמים... אבל הלילה הוא הלילה האחרון שלנו", אמר נחשון, "בקרוב רשות השידור תסיים את שידורה לתמיד. בשמנו כאן, ברשות השידור, אני מבקש לומר תודה לאירופה על כל הרגעים היפים". הוא הוסיף בעברית: "אנשי רשות השידור אומרים תודה לאירוויזיון ונפרדים".

אתרי חדשות בריטיים פירשו לא נכון את דבריו של נחשון, ופרסמו ידיעות על כך שישראל הכריזה בשידור חי כי היא אינה משתתפת עוד באירוויזיון. "הסאן" כתב: "סופה של תקופה: ישראל פורשת מהאירוויזיון בשידור חי לאחר 44 שנה". ב"סנדיי אקספרס" נכתב כי "בפרידה רגשנית, הכרוז עופר שלום (כך במקור) אישר את החששות כי 2017 תהיה השנה האחרונה של המדינה בתחרות". ב"מירור", שהפך את שמו הפרטי של נחשון לארתור, הסבירו כי הפרישה נובעת מסגירת השידור הציבורי בישראל.

הכותרת באתר ה"סאן", אתמול

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ