איתי שטרן
איתי שטרן

הזמר עומר אדם סירב להופיע בשבת בפסטיגל כדי לא לחלל שבת. בעקבות זאת, החליטו מפיקי האירוע, שמתקיים מדי שנה בדצמבר, כי הפסטיגל הקרוב לא יתקיים כלל בשבתות — כך דווח לראשונה באתר "וואלה!".

אין זו הפעם הראשונה שבה אמנים מבקשים לא להופיע בשבת בפסטיגל; בעבר נמנעו הזמרות נינט טייב ושרית חדד מהופעה בשבת, ובמקום הופעתן הוקרנו קטעי וידיאו שהוקלטו מראש. הפעם בחרו מפיקי המופע לפעול אחרת ולסגור את הקופות בשבתות — זאת אף שמדובר בימים המבוקשים ביותר בשבוע.

בעיתונות החרדית והדתית־לאומית בירכו על ההחלטה. בעמוד הפייסבוק של "כיכר השבת", למשל, נכתב: "בזכות עומר אדם: הפסטיגל ישמור שבת. מגיע לו לייק". באתר "הידברות" ציינו כי "הזמר עומר אדם קידש שם שמים ברבים כאשר במשא ומתן לקראת הופעות לפסטיגל חנוכה הצהיר כי הוא לא מוכן להופיע בשבת, גם לא תמורת למעלה ממיליון וחצי השקלים שהוצעו לו".

תנועת "ישראל חופשית", הפועלת נגד הדתה במרחב הציבורי בישראל, זעמה על החלטת הנהלת הפסטיגל וקראה לציבור להחרים את האירוע. "מדובר בהחלטה תמוהה ומקוממת של הפקת הפסטיגל, אשר שמה לעצמה מקל בגלגלים היות שאלפי הורים ממשיכים לעבוד כרגיל בחופש חנוכה — ועתה לא יוכלו להגיע עם ילדיהם לצפות במופע. יש כאן ניסיון נוסף של מיעוט בחברה הישראלית לרמוס ברגל גסה את יום החופש היחיד שיש לציבור החילוני בשבוע. לא ייתכן שימשיכו לנסות לחנוק כל אפשרות שלנו לחיות את חיינו הרגילים במרחב הציבורי בשבת, בלי תחבורה, בלי עסקים ובלי תרבות פנאי".

אדם, שזכה באחרונה בפרס אקו"ם, הוא אחד הזמרים המצליחים בישראל. הוא הוציא עד כה חמישה אלבומי אולפן ושיריו נהפכו ללהיטים הן בגלגלצ והן בתחנות הרדיו האזוריות. בשיריו ניתן למצוא מעט התייחסויות לעולם הדת, כשהמוכר שבהם הוא "מודה אני", שיר ברכה לאל שכולל את המלים "על יום המנוחה מודה אני, על שפע וברכה על המשפחה, כל כולי רק בזכותך, דע לך דע לך שמודה אני לך".

מהפסטיגל נמסר בתגובה: "ראשית אנחנו שמחים מאוד על העניין הרב שהפסטיגל מעורר, למרות שחנוכה עדיין רחוק. לוח המופעים עדיין לא ניסגר, אך אנחנו יכולים להרגיע כבר כעת את ציבור ההורים ולהבטיח כבר כעת כי לכל הורה תהיה אפשרות למצוא מועד נוח כדי לבלות עם ילדיו בפסטיגל".

עופר מנחם, מנהל יחסי הציבור של אדם, סירב להתייחס לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ