טור עורכת |

על החיים שמאחורי הפילטר

אנחנו מעדיפים פוסטר ולא את האדם עצמו, ורוצים לייצר את החיים שלנו גם כמו פוסטר של בריטני ספירס - נוצצים, מלוטשים, מקצועיים. כי אם אנחנו לא נראים מושלמים, איך נדע שנהנינו?

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הזמרת בריטני ספירס
טל לוין, עכבר העיר

בואו נדבר רגע על בריטני ספירס. מוקדם יותר השבוע התפרסמה ביקורת על המופע שלה, שכתבה החתומה לעיל. אבל בואו באמת נדבר על בריטני ספירס,לא על המופע שלה, אלא עליה, על האישה. כמו מיילי סיירוס או לינדזי לוהן, גם ספירס שייכת לז'אנר הזמרות שההצלחה סובבה להן משהו בראש. אולי כי התחילו מוקדם מדי, אולי כי התבגרו מהר מדי, אולי כי זה לא ממש הגיוני להיות בן אדם שכל כך הרבה אנשים מעריצים. אולי בגלל זה יש לנו ציפייה שספירס תיראה כמו הפוסטר שלה – בוהקת, מכוסה נצנצים וחסרת סימני גיל. אולי בגלל זה אנחנו ממהרים לצלם אותה מהמרפסת של מלון דן, או בביקור שלה בכותל. אולי בגלל זה אנחנו ממהרים לצלוב אותה בטוקבקים, ולהסביר שהיא נראית רע, רע מאוד.

» הקליפים הבלתי נשכחים של בריטני ספירס
» השערוריות הגדולות של בריטני ספירס
» טור עורכת: למה סיפרורה של שפחה מעוררת בנו דחפים מודחקים
» טור עורכת: קלישאה בשקית ניילון

אבל בעצם מה זה רע מאוד? או ליתר דיוק, רע ביחס למה? ביחס אלינו בשבוע הכי חם בשנה? רע ביחס למישהי שבדיוק עברה 12 שעות טיסה ונחתה בארבע לפנות בוקר בעיר עם 500 אחוזי לחות? או אולי היא נראית רע ביחס לגל גדות, שהוכיחה לעולם שיש דבר כזה וונדר וומן? תכל'ס, גם גל גדות לא נראית כל כך טוב. תכל'ס, גם היא ביקשה להדגיש את זה כשפרסמה לפני כמה שבועות תמונה בחשבון האינסטגרם שלה, שבה היא מופיעה ללא איפור, ללא פילטרים ועם כיתוב שמסביר מה זה להיות אמא לילדה בת שלושה חודשים עם גזים.

זה לא טור על כמה מסכנה בריטני ספירס ואיזה באסה זה להיות מפורסמת. היא הצליחה בצורה פנומנלית, ובצורה פנומנלית לא פחות הצליחה לסבך את עצמה בכל מיני צרות. אני לא מרחמת עליה בכלל כי היא עשתה פאשלות קשות מאוד עם הילדים שלה, שבטוח נדפקו טוב טוב. אני לא מרחמת עליה כי למרות שהקול שלה לא משהו, ולמרות שלפי השמועה היא בעיקר משתמשת בפלייבק, היא עדיין אחת הכוכבות הכי גדולות בעולם. אני לא מרחמת עליה כי למרות שהשירים שלה הם לא מה שהיו פעם ונפלו לכל קלישאת עיבוד -  היא עדיין הצליחה להוציא יותר. זה טור על ההעדפה שלנו לפוסטר ולא לאדם עצמו, על הרצון לייצר גם את החיים שלנו כמו פוסטר של בריטני ספירס – נוצצים, מלוטשים, מקצועיים. אז מה עם חם בחוץ, והילדים שלנו משגעים אותנו, והחופשה שאנחנו די מחויבים לצאת אליה איתם גורמת לנו לרצות לתלוש שערות? בואו נעלה לפייסבוק שלנו תמונות מלאות חיוך, שמחה והצלחה. בואו נספר לכולם איך אנחנו נהנים עם היפות שלנו באי ביוון. בואו נלביש פילטר שמגביר את הירוק של הדשא, את הכחול של הים ומטשטש את החיוורון והקמטים שלנו. אחרי הכל, אם אנחנו לא נראים מושלמים, איך נדע שנהנינו?

זה גם טור על ההנאה הגדולה שלנו בקילוף אותו פוסטר שאנחנו שמים על עצמנו – ממי שעומדים בלב העין הציבורית. יותר מההנאה שהפקנו בהופעה של בריטני ספירס נהנהו לספר לכולם כמה היא בעצם מזייפת או שמנה או לא יודעת לרקוד. אנו נהנה לבצע איזו חשיפה מרושעת של הפלקט שנהנינו כל כך לתלות קודם, וכמובן שנהנה להצטלם, חייכנים ויפים על הדשא. לכאורה, מישהי כמו בריטני ספירס יכולה לספוג את זה. היי, הרי זה כמעט מגיע לה. שתשלם את המחיר הכבד שאנחנו צריכים לשלם בקניית כרטיס לגולדן רינג. אבל הבדיחה היא בעיקר על חשבוננו, שעסוקים בהצצה בלתי פוסקת לחיים שלה, רק כדי לשמוח לאידה על כך שהם לא מושלמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ