האם תום יורק קילל מפגינים פרו פלסטינים בהופעה של רדיוהד?

סולן הלהקה הניף אצבע משולשת וקרא "אנשים מזוינים" בהופעה בגלזגו ביום שישי האחרון

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תום יורק
איתי שטרן
איתי שטרן

תום יורק, סולן "רדיוהד" הניף אצבע משולשת וקרא "אנשים מזוינים" ("Some fucking people") בהופעה בגלזגו ביום שישי האחרון כשברקע מונפים דגלי פלסטין. לפי עדויות אחדות מההופעה ופרסומים בתקשורת הבריטית, יורק כיוון את דבריו למפגינים, אבל לא ברור אם אכן התכוון אליהם. המפגינים הניפו דגלי פלסטין, כחלק ממחאה הולכת ונמשכת נגד הופעת הלהקה בישראל בשבוע הבא (19 ביולי).

זו לא הפעם הראשונה שבה יורק מגיב בזעם על מחאת תנועת BDS נגד ההופעה המתוכננת של הלהקה בישראל. בחודש שעבר אמר בראיון למגזין "רולינג סטון" כי הביקורת כלפיו מצד אנשי תרבות כמו קן לואץ׳ או רוג'ר ווטרס היא מתנשאת. "כל הנושא הזה מאוד מצער. יש הרבה מאוד אנשים שלא מסכימים עם הערכים של תנועת BDS וזה כולל אותנו", אמר יורק. "אני לא מסכים עם החרם התרבותי בכלל, יחד עם רשימה שכוללת אנשים כמו נועם חומסקי וג'יי קיי רולינג".

יורק ציין את הבמאי קן לואץ', הידוע כתומך נלהב בחרם התרבותי על ישראל, כדמות מופת, אך סייג: "אני לא הייתי חולם להגיד לו איפה לעבוד או מה ואיך לחשוב. הדיאלוג שהם מבקשים לקדם הוא כזה שצריך לבחור בו בין שחור ולבן. יש לי בעיה עם זה. זה מטריד שבמקום ליזום שיחה אתנו, פנים אל פנים, הם זורקים את החרא שלהם עלינו בציבור. מאוד לא מכובד להניח שהוטעינו או לחילופין שאנחנו מטומטמים שלא יכולים לקבל החלטות בעצמנו. אני חושב שיש כאן התנשאות קיצונית".

בתגובה לדברים אלו הגיב רוג׳ר ווטרס במכתב פומבי שפורסם אף הוא ב"רולינג סטון" וציין כי כי ניסה לפנות אל יורק באופן אישי לפני המכתב הפומבי. "ב–12 בפברואר שלחתי מכתב לתום יורק שבו הבעתי את דאגתי מכך ש'רדיוהד' עומדים לעבור על קווי BDS", כתב ווטרס. "בתוך שעה קיבלתי תשובה זועמת מתום יורק שראה את הפנייה שלי כאיום״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ