על הדתה והדרה: במי פוגעת הקדמת המופע של גאנז אנד רוזס?

ההפקה החליטה להקדים את תחילת ההופעה של ההרכב האגדי מתוך רצון לצ'פר את המעריצים הישראלים, אך בפועל פוגעת בציבור גדול של שומרי מסורת שמוצא את עצמו כעת בסיטואציה בלתי אפשרית. דעה

מנחה נופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גאנז אנד רוזס
מנחה נופה

בשורה משמחת מאד חיכתה היום לרוכשי הכרטיסים להופעתה של להקת Guns N' Roses. חברת ההפקה בלוסטון גרופ-לייב ניישן ישראל בישרה ל-61,000 המאושרים, שהצליחו לקנות כרטיסים, שההופעה, שתתקיים בשבת הקרובה (15.7), תוקדם מ-21:00 ל-20:00. המשמעות? הופעה של שלוש שעות וחצי, ולא "רק" של שעתיים וחצי. אז על הנייר יש פה בשורה משמחת לכולם. כלומר לכולם חוץ מציבור מעריצי הלהקה שומרי שבת.

» גאנז אנד רוזס בישראל 2017
» מחתימים דרכון: הופעות חו"ל בדרך לישראל
» לוח הופעות היום
» מדור מוזיקה עכבר העיר

על בואה של הלהקה הוותיקה לישראל נודע כבר בנובמבר 2016. בהודעה לעיתונות שנשלחה אז נמסר שההופעה תתחיל בצאת השבת (משמע בצאת שלושה כוכבים בשמיים, משמע ב-20:33, נכון למועד יציאת השבת בשבוע הקרוב). יש משהו מאוד מרתיח ומקומם בשינויי שעת המופע. כשרכשו האנשים את הכרטיסים הם לא ידעו על השעה החדשה, ואם היו יודעים זאת, אולי היו משקיעים את הכסף בהופעות החו"ל הקרובות של הגאנז (נגיד היום למשל הם מופיעים בוינה).

חשוב לציין - אין משהו פסול בעיניי בקיום הופעה בשבת. נכון, יש משהו אפעס מעצבן ברמה האישית בגלל הרעש שנאלצים לסבול התושבים שגרים בצמידות לפארק, אבל אפילו זאת לא הבעיה. הבעיה היא הזלזול בקהל גדול שרכש כבר כרטיסים, ותכנן להגיע ולתפוס מקום טוב כדי לשמוע את הלהקה האהובה עליו.

שומרי המסורת יזכו לשמוע את השיר?. גאנז אנד רוזס עם "Welcome To The Jungle":

ובעצם למה? הרי לפני חודש בדיוק הופיעה באותם גני יהושוע להקת הפט שופ בויז הבריטית. גם לה הייתה אותה בעיית זמנים, ובכל זאת בחרו המפיקים להתחיל את ההופעה המרכזית 40 דקות אחרי צאת השבת. נכון, לפני שעלו הפט שופ בויז נערכו הופעות חימום של דייג'יז מקומיים שחיללו שבת, אבל הלהקה עצמה, זאת שלכבודה קנינו כרטיסים, אפשרה גם למעריצים הדתיים שלה ליהנות בלי לפספס שום דבר.

קחו אוויר, עצמו עיניים ודמיינו מצב בו ההודעה של חברת ההפקה הייתה שסולן הלהקה אקסל רוז לא יגיע להופעה לארץ. איך הייתם מרגישים? האם לא הייתם מרגישים מרומים? בכל זאת שילמתם במיטב כספיכם על כרטיס, ומה ההופעה שווה ללא הסולן המזוהה איתה ביותר? איפשהו, בתוך השיח על "הדתה" במערכת החינוך, כל רצון או בקשה להתחשבות נראים כניסיון של הדתיים ונפתלי בנט בראשם להשתלט על המדינה. אבל כאן, כאמור, זה לא המקרה.

הרווח פה הוא מאוד גדול, הופעה של שלוש וחצי שעות, זה דבר שקשה לוותר עליו, בכל זאת לא כל יום מופיעים פה רוז וחבריו. קשה לוותר על מתנה כל כך גדולה, ואם זאת, בואו לא נשכח שבעמנו אנו חיים, בואו נהיה יותר שוויוניים, נראה את הדברים לא בשחור לבן, וניהנה יחדיו מהופעה מקוצרת יותר אך ביחד. או אולי פשוט להתגמש קצת עם חוק העזר העירוני ולאפשר לסיים את ההופעה אחרי 23:00. לצערי מובן לי שזה כנראה לא יקרה, ולכן נותר לי רק לאחל לכם שתיהנו, ולהזמין את חבריי שומרי השבת להבדלה המונית שתתקיים מחוץ להופעה. 

המופע של גאנז אנד רוזס בישראל יתקיים בשבת, ה-15 ביולי בגני יהושע, פארק הירקון, תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ