סטטיק מתייצב לצד הקהילה הגאה בסוגיית האימוץ: "כולנו שווים"

הזמר, שאומץ בילדותו, תקף את עמדת המדינה בנוגע לאימוץ ילדים על ידי זוגות להט"בים וכתב: "ידעתם שהמחקרים בכל העולם מוכיחים כי אין שום השפעה שלילית בשום מקרה שנבדק מהימצאות הורים חד מיניים במשפחה?"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לירז רוסו (סטטיק)
לירז רוסו (סטטיק)צילום: תומר אפלבאום

הזמר לירז רוסו, המוכר כסטטיק מהצמד סטטיק ובן אל, פירסם היום (שלישי) בפייסבוק פוסט ובו הוא מגנה בתקיפות את עמדת המדינה בנוגע לאימוץ ילדים על ידי זוגות להט"בים. רוסו, שסיפר כמה פעמים בעבר על היותו ילד מאומץ, חזר על עובדה זו וכתב: "הומואים, לסביות, טרנסים וואט אבר — כולנו ישראלים. לכולנו מגיעות זכויות זהות. בין אם מדובר בחתונה/אימוץ/מקומות עבודה — כולנו שווים. מה הקטע בדמוקרטיה אם לא ככה? אנחנו דמוקרטיה של 2017 לא של 400 לפנה"ס!"

בהמשך דבריו התייחס רוסו בעקיפין לפוסט שכתב שלשום הזמר הראל סקעת ובו קרא לבני נוער להט"בים לפסוח על השירות הצבאי ולהימנע מתשלום מסים בשל האפליה המתמשכת נגד חברי הקהילה. "כמו שהקהילה תורמת את שלה לקהילה אם זה בצבא, במשטרה, ברפואה, בבידור ובמשרות בכירות בכל הענפים — כך גם מגיע לאותם האנשים לחיות את חייהם על פי העדפתם האישית! כמו כולנו!!" טען רוסו. "ומי שלא מבין איך זה כמו כולנו — פשוט עיוור. פונה אליכם אחי ואחיותי הסטרייטים: דמיינו שהיה אסור לנו לאמץ? להתחתן? היינו שורפים את הרחובות ולא מנהלים מחאה שקטה ומבוקרת".

רוסו, שהפוסט שלו זכה לשיתופים ולייקים רבים, ציין עוד כי הוא בר מזל בשל העובדה שאימצו אותו זוג הורים "מדהימים". "תגידו לי", הוא תהה, "האם אתם תשללו מילד או ילדה שנתונים לחסדי המזל מבחינת האם יאמצו אותם או לא, על סמך ראייה חשוכה? על סמך חוסר בסובלנות? על סמך אי הבנת השונה? על סמך אפלייה לא מוצדקת בעליל שלא מגובה בשום הוכחות וההיפך? ידעתם שהמחקרים בכל העולם מוכיחים כי אין שום השפעה שלילית בשום מקרה שנבדק מהימצאות הורים חד מיניים במשפחה?"

בעמדה דומה לזו של רוסו מחזיקים סלבריטאים נוספים, שמחו נמרצות על עמדת המדינה בסוגיית האימוץ. העיתונאי גל אוחובסקי כתב בטורו באתר "מאקו" דברים נוקבים נגד שרת המשפטים, איילת שקד, שאותה כינה צבועה. "אני קורא את ההחלטה של משרד המשפטים ומשרד הרווחה, שעליה חתומים איילת שקד וחיים כץ, ואני לא מאמין", כתב אוחובסקי. "מי אתם? מי אתם חושבים שאתם? איך אתם מעזים? למה שלא תגידו לנו שאנחנו יהודים מסריחים? כי הרי אמרו פעם שיהודים הם מסריחים, ובטח היה אסור להם לאמץ, אתם יודעים באיזו מדינה ובאיזו תקופה, נכון?"

גם שדרן הטלוויזיה אסי עזר הביע את עמדתו ואמר: "אני משוכנע שגם המדינה מבינה את זה. זו הומופוביה, המדינה משתמשת בנו ושולחת אותנו להרצאות בחו"ל ומצלמת אותנו לסרטונים, שנראה כמה כיף להיות גאה בישראל, ומשקיעים במצעד הגאווה, אבל כשזה מגיע לרמת התכלס וצריך להעביר זכויות שיהפכו אותנו למדינה שוויונית יותר, דמוקרטית יותר, יפה יותר, שם הם מתקפלים". שדרן הרדיו אביעד קיסוס הביע את דעתו בתוכנית הבוקר שלו ושל טל ברמן ואמר: "האפליה מתקיימת באופן חד משמעי וזה בניגוד לעובדה שמי שמכים את נשותיהם, אונסים את בנותיהם, מכים את ילדיהם וסוחרים בתמונות פורנוגרפיות של הילדים שלהם הם סטרייטים גמורים. להם היום מדינת ישראל מרשה לאמץ ולי לא".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ