נפרדים מאמיר פרישר גוטמן: "נולדת להיות אגדה"

שרת התרבות מירי רגב, פוליטיקאים, מוזיקאים ואנשי תרבות ספדו לזמר ולשחקן שהלך היום לעולמו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר פריישר גוטמן ב-2007

מותו היום (ראשון) של הזמר, השחקן ובמאי התיאטרון אמיר פרישר גוטמן, יממה לאחר שטבע סמוך לחוף נווה ים בעתלית, נגע ברבים. פוליטיקאים, מוזיקאים ואנשי תרבות ספדו לו.

"הצטערתי מאוד להתבשר על מותו של אמיר זכרונו לברכה", מסרה שרת התרבות והספורט, מירי רגב. "זהו יום מעונן לתרבות הישראלית. הגלים, שסחפו את אמיר למותו, סחפו את כולנו למערבולת של צער וגם של זיכרון. התמודדותו, נצחון רוחו בשנתיים האחרונות וגם מותו ישאירו את חותמם בכולנו. יהי זכרו ברוך".

ח"כ ציפי לבני כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "אמיר פרישר גוטמן היה אדם אמיץ בחייו ובמותו. לוחם שהעניק מכוחו לצעירים אחרים במאבקים שניהל למתן שוויון לכולם. נפגשנו בצמתים האלה של המאבק לשוויון: בעד הזכות לממש אהבה בנישואין ובעד הזכות לאמץ ולהיות הורה. אמיר שבה את לבי וגייס אותו למטרה דווקא במגע האישי, בדרך שבה סיפר על חייו שלו. עדיין זוכרת את ההתרגשות שעטפה את כולנו בחתונה עם ינאי, אף אחד לא עמד בפני הקסם והשמחה בפניו. הסיפור הלא ייאמן של הבשורות הרעות שרדפו אותו, ההתמודדות ולבסוף הגל שסחף אותו ביום שציין את לידתו מחדש, תוך שהוא מגן על אחייניתו, הם סיפור על אדם יוצא דופן. הדגלים שהניף בחייו לא יורדו. יהי זכרו ברוך".

הבמאי אילן רונן, שעבד עם פרישר גוטמן על "הלהקה", זוכר מפגש עם אדם חם, כריזמטי, אכפתי ובעל השפעה על סביבתו. "לא במקרה ליהקתי אותו לתפקיד מפקד הלהקה", אמר רונן ל"הארץ". "אמיר היה הכוכב ב'מרי לו' וכאשר הצטרף להפקה שלי התרשמתי מהיחס החברי שלו ומהסיוע לשחקנים, לשחקניות ולזמרות החדשות בהבימה אז כמו מוקי, קרן פלס, שירי מימון ואסתר רדא, שעשו את הצעדים הראשונים שלהם על במת התיאטרון הלאומי. מותו מפתיע ולא ניתן לעיכול. ציפינו לנס שני, אחרי מה שקרה לפני שנה כשהתברר שאובחן בטעות כחולה סרטן, ובעיקר בנסיבות כאלה, כשחגג שנה להבראתו".

הבמאי האנגלי סטיבן דקסטר, שעבד עם פרישר גוטמן, כתב הערב בעמוד הפייסבוק שלו כי "הזדעזעתי לשמוע את החדשות בנוגע לחברי היקר מישראל, איני מאמין. אני שולח את אהבתי למשפחתו". השחקן עוז זהבי, שהופיע לצד פרישר גוטמן בפסטיגל לפני מספר שנים, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "זכיתי להכיר את הכישרון, את הצניעות ואת האמת שלך. הלב שלי מרוסק ממה שקרה. כנראה שנולדת להיות אגדה". גם ארגון השחקנים בישראל (שח"ם) פירסם הודעת אבל על מותו של פרישר גוטמן.

אסי עזר כתב "הלב נשבר, עליו, על משפחתו ועל הגורל האכזר. חבקו את האנשים שיקרים לכם היום חזק, אימרו להם כמה אתם אוהבים אותם, כי אין לדעת מה מחכה לנו מחר. נוח על משכבך בשלום איש יקר". הראל סקעת נפרד אף הוא: "נוח על משכבך בשלום איש יקר. אמשיך להתפלל בשבילך, רק שהפעם אבקש מאלוהים שיתן לך מכל הטוב והחמלה כפי שמגיע לאיש שלבו היה טהור, טוב ואמיץ כמו שלך. ימים איומים במדינה שלנו. הלב מרוסק".

השחקנית גילה אלמגור, שהשיאה את פרישר גוטמן ובן זוגו ב-2009, כתבה בחשבון האינסטגרם שלה: "כשהלב מתנפץ לרסיסים קשה למצוא אפילו מלה אחת לנחמה. קשה עוד לעכל אפילו את סרט האימה הזה. כולנו זקוקים לנחמה". עוד כתבה אלמגור: "אמיר שיצא להציל ילדה בת 5 ואיבד את חייו — יש משהו יותר אצילי מזה? שלא נדע עוד צער".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ