"ולגדל ילדים באור, אני רוצה, שלא יכירו חושך של כיבוש": שיר חדש של דויד גרוסמן

היצירה הפוליטית, אותה הלחינו ומבצעים יוני רכטר, שאנן סטריט ו"הדג נחש", דניאל זמיר וברי סחרוף, מורכבת משלושה שירים. "לא מוכרחים להתמכר לייאוש. אפשר גם להתמסר לתקווה", אומרים היוצרים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

יצירה מוזיקלית חדשה - "יש מצב", שאת מילותיה כתב הסופר דויד גרוסמן, הועלתה שלשום (ראשון) לרשת. היצירה, שאורכה כ-12 דקות, הולחנה על ידי יוני רכטר, שאנן סטריט ו"הדג נחש", דניאל זמיר וברי סחרוף. שרים בה גם מקהלת הנוער של ימק"א וגליה ירון והפיק מוזיקלית עמי רייס. האמנית מיכל רובנר ביימה את הקליפ ויצרה את הווידיאו ארט.

היצירה הפוליטית מורכבת משלושה שירים: "לרצות", "שמיים חדשים" ו"באור". שאנן סטריט פותח בשיר הראשון "לרצות". "בתוך הבועה הסגורה שנקראת 'המצב' שני מִתאבּקים חבוקים, מותשים", הוא שר ורכטר מצטרף בפזמון: "לא יהיו לנו חיים, אם לא יהיו להם חיים; לא יהיו להם חיים, אם לנו לא יהיו חיים". מילותיו של השיר השני "שמיים חדשים", אותו מבצע דניאל זמיר, לקוחות מספר ישעיהו: "כי הנני בורא שמיים חדשים וארץ חדשה, ולא יישמע בה עוד קול בכי וקול זעקה".

ברי סחרוף מבצע את השיר השלישי והאחרון "באור", עם מקהלת הנוער של ימק"א וגליה ירון. "ולגדל ילדים באור, אני רוצה, שלא יטילו צל על איש, שלא יכירו חושך של כיבוש ושל טרור", אומרות מילות השיר, שמבוצע גם בערבית. באתר של השיר כתבו היוצרים: "ככל שיצרנו, הרגשנו שיש בנו תנועה, שלא מוכרחים להתמכר לייאוש. אפשר גם להתמסר לתקווה".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ