בן שלו
בן שלו

לאנשי המוזיקה והפרסום של חברת "אפל" יש חולשה לזמרות ישראליות. לפני כמעט עשר שנים, בתחילת 2008, יעל נעים כיכבה בפרסומת של תאגיד המחשבים עם השיר "New Soul". עכשיו זאת נגה ארז, ששירה "Dance While You Shoot" הוא הפסקול של הפרסומת החדשה של שירות הסטרימינג אפל מיוזיק.

מעניין לשים לב עד כמה שני השירים שונים זה מזה: השיר של נעים היה מתוק, תמים, מלודי והעולם שהשתקף ממנו היה אולי קצת מוזר אבל מאוד מיטיב. זה היה ככל הנראה הצליל שנחשב מקדם המכירות הכי טוב ב–2008.

השיר של ארז הוא ההיפך הגמור: מרוטש, מפוקסל, אפוקליפטי. ארז נשמעת כמו מתנגדת משטר בקומיקס דיסטופי מדמם. אם אנשי הפרסום של אפל יודעים מה הם עושים, והם כנראה יודעים, זאת ההוויה שמדברת אל הצרכנים הצעירים של 2017.

בשביל ארז הפרסומת החדשה תהיה כמובן מקפצת צפיות ותשומת לב, וגם גושפנקא נוספת לפופ האלקטרוני שהיא עושה בכישרון ובנחישות. אבל לפני שמכריזים על גאווה לאומית כדאי להקשיב לשיר. ארז זועמת על מישהו, אדם או ישות כלשהי, שלקח לה את השנים הכי טובות ואז הפנה לעברה אצבע משולשת. זה לא לגמרי ברור, אבל יכול להיות שכשהיא שרה "Can you dance while you shoot?" היא מתכוונת למדינת ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ