תמיד חלמתם לנגן עם "קינג קרימזון"? - הנה התווים

קוראי התווים יוכלו לנגן להנאתם את שירי האלבום "THRAK" של "קינג קרימזון". באלבום זה הפכה הלהקה להרכב של שישה מוזיקאים, והסאונד שלה נעשה מורכב ומתכתי עוד יותר

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרימזון
בן שלו
בן שלו

האינטרנט לא הרג את ספר התווים. הזמינות של דפי תווים ברשת אולי הקטינה את מספר ספרי התווים שמוציאים אמני פופ, אבל ספרים כאלה ממשיכים לצאת. ברוב המקרים לא מדובר בפרטיטורות מורכבות במיוחד, אלא ברישום של מלודיות פשוטות והרמוניות פשוטות עוד יותר.

מתוך ספר התוויםצילום: Music Scores

אבל יש יוצאי דופן. "THRAK — The Complete Scores" הוא ספר חדש ובו דפי התווים של כל השירים מתוך "THRAK", אלבומה של "קינג קרימזון" מ–1995. האלבום הזה, ה–11 של "קינג קרימזון", היה זה שבו הלהקה נהפכה למפלצת משולשת כפולת ראש, כלומר להרכב של שישה מוזיקאים — שני גיטריסטים (רוברט פריפ ואדריאן בלו), שני בסיסטים (טוני לוין וטריי גאן) ושני מתופפים (ביל ברופורד ופט מסטלוטו).

הסאונד של הלהקה, שהיה דחוס ומרובד ממילא, נעשה צפוף ומורכב ומתכתי עוד יותר, כפי שאפשר היה לשמוע בהופעה הפנטסטית של "קרימזון פרוג'קט", אחד מהרכבי הצד של "קינג קרימזון", בתל אביב לפני כשלוש שנים.

עכשיו, בעזרת הספר החדש, קוראי התווים שבינינו יוכלו לעקוב אחרי החוט המשושה המפותל ואולי אפילו לנגן את החומרים האלה להנאתם, לבד עם האלבום או בחברת קרימזון־הדס נוספים. אני מתנדב לצעוק "!!!!IIIIIIIII'm a Dinosaur" ברגע המתאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ