אלבום חדש יכלול שירים של ג'ימי הנדריקס שעדיין לא יצאו - מוזיקה - הארץ

אלבום חדש יכלול שירים של ג'ימי הנדריקס שעדיין לא יצאו

האלבום, "Both Sides of the Sky", ייצא במארס 2018. זהו החלק השלישי בטרילוגיית אלבומים הכוללים שירים של הזמר שלא הופיעו לפני כן

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ג'ימי הנדריקס עם חברי להקתו Jimi Hendrix Experience
ג'ימי הנדריקס עם חברי להקתו Jimi Hendrix Experience, 1967צילום: Peter Kemp/אי־פי
איתמר זהר
איתמר זהר

ג'ימי הנדריקס מת כבר לפני 47 שנה, אבל בזכות מנהלי עיזבונו ממשיכים לצאת עוד ועוד שירים שלו שלא התפרסמו בעבר. ב–9 במארס 2018 ייצא אלבום חדש, "Both Sides of the Sky", ובו שירים שהקליט בין השנים 1968 ל–1970, זמן קצר לפני מותו. הנדריקס מת בספטמבר 1970, בהיותו בן 27, בעקבות הרעלה מכדורי שינה וחנק בשל בליעת קיא.

האלבום החדש יכלול 13 שירים, בהם 10 שעדיין לא הושמעו בעבר. זהו החלק השלישי בטרילוגיה שהחלה בשנת 2010 עם האלבום "Valleys of Neptune" ונמשכה בשנת 2013 עם האלבום "People, Hell and Angels".

אדי קריימר, שהיה טכנאי הקלטות באלבומיו של הנדריקס, אמר לסוכנות הידיעות אי־פי ש–1969, שבה הוקלט חלק ניכר משירי האלבום החדש, היתה "שנה ניסיונית מאוד" ביצירתו של הזמר והגיטריסט. לדבריו, "כשמקשיבים לשירים האלה השערות בגב סומרות ואתה אומר לעצמך 'וואו, זה לא ייאמן'. אני מקשיב לזה עכשיו, כמעט 50 שנה אחרי שזה הוקלט, ואומר, 'זו ממש הופעה מדהימה'. זה מזכיר את 'קרוסבי, סטילס ונאש' רק על אסיד".

במשך חייו הקצרים הוציא הנדריקס רק שלושה אלבומי אולפן, שלושתם עם להקתו "The Jimi Hendrix Experience". האלבומים הם "Are You Experienced"

ו"Axis: Bold as Love", שניהם משנת 1967, ו"Electric Ladyland" משנת 1968. במשך שנים רבות ניהלו בני משפחתו מאבק משפטי על ירושת עיזבונו המוזיקלי המוערך ב–80 מיליון דולר. הסכסוך ביניהם יושב ב–2015.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ