השיר שיכול להכניס את ברק כהן לבית הכלא בגרסת כיסוי מלהיבה

להקת "הפוסי של לוסי" הוציאה גרסה משלה לשיר "רכז מידע". בשבוע שעבר ביקשה המדינה לגזור שנת מאסר על עו"ד שכתב את השיר

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק כהן
עו"ד ברק כהןצילום: תומר אפלבאום

להקת "הפוסי של לוסי" הוציאה גרסה שלה לשיר "רכז מידע" שבגינו מבקשת הפרקליטות לגזור על עורך הדין ברק כהן שנת מאסר.

לפני כשבועיים ביקשה הפרקליטות מבית משפט השלום בתל אביב לגזור על עו"ד כהן שנת מאסר בפועל בגין הרשעתו ביוני בעבירות של העלבת עובד ציבור והפרעה לשוטר. בנוסף,  הפרקליטות ביקשה להטיל על כהן קנס ולשלם פיצוי כספי לשוטר, רכז המודיעין של תחנת מוריה במחוז ירושלים אלון חמדני, שכהן כתב נגדו בפייסבוק ופירסם בגנותו שיר. 

את השיר פירסם כהן ב-2014. הוא העלה אותו בסרטון שבו שר "נחש ירוק עיניים מסתובב ברחובות, אוסף ומתנכל, אוכל את הבריות. בלי מדים ובלי חוקים ובלי שום אלוהים מכה ללא רחם בכל הילדים. חמדני שוטר זוטר רכז מידע למען המשטר, חמדני שוטר זוטר רכז מידע למען המשטר. נחש ירוק עיניים הפך נחש נרדף, כבר לא סוכן סמוי, בכל העיר נשרף. חמדני רק שכח בקורס למלשינים, הצדק לא יברח לא יסתיר פנים. חמדני שוטר זוטר רכז מידע למען המשטר, חמדני שוטר זוטר רכז מידע למען המשטר".

להקת "הפוסי של לוסי" הוקמה ב–1998. ב–2002, ימים ספורים אחרי צאת אלבומה הראשון, "צב 8", נהרג אחד מסולניה, עמרי גולדין, בפיגוע התאבדות בצומת מירון. הלהקה התפרקה ב-2006 וחזרה להופיע ב–2012. 

"הפוסי של לוסי" אינם היחידים. בשבוע שעבר, לאחר בקשת המדינה, העלה גם המוזיקאי רם אוריון גרסה משלו לשיר ותהה אם זה יעלה לו בשנת מאסר.

ארז שמידע, גיטריסט "הפוסי של לוסי", אמר ל"הארץ" כי "רכז מידע' בוצע בהופעות של הלהקה זה כמה חודשים אך לכבוד יום המחאה נגד אלימות משטרתית החלטנו להקליט אותו גם בגרסת אולפן. מבחינתנו זה הדבר הכי טבעי בעולם. אנחנו מכירים את ברק עוד מימי המחאה החברתית ברוטשילד".

כהן אמר כי הוא נרגש מהמחוות. "אלה אמנים שיש להם מה להפסיד". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ