למרות דרישת שר הביטחון, רזי ברקאי פתח את תוכניתו עם שיר של יהונתן גפן

"הילדה הכי יפה בגן" הושמע בתוכניתו "מה בוער". כבר אתמול הודיעו בכירים בתחנה הצבאית כי אין בכוונתם לאכוף את הוראת ליברמן

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יונתן גפן ואביגדור ליברמן
איתי שטרן
איתי שטרן

יום לאחר ששר הביטחון אביגדור ליברמן הנחה את מנהלי גלי צה"ל להפסיק להשמיע שירים של יהונתן גפן בשל השוואה שערך בין עהד תמימי לחנה סנש ואנה פרנק, הושמע הבוקר (רביעי) השיר "הילדה הכי יפה בגן" בפתח תוכניתו של רזי ברקאי, "מה בוער".

אתמול צייץ ברקאי בטוויטר שלו: "יהונתן גפן, חברי כאח לי, פישל. אל תיגעו באנה פרנק. ואחרי זה, 'הכבש השישה עשר' יישאר הרבה אחרי איווט. שר הביטחון, יהיה מי שיהיה, לא יכתיב מה ישודר ומה לא".

כבר אתמול הודיעו בכירים בגלי צה"ל כי אין בכוונתם לאכוף את הוראת ליברמן, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הבהיר פעמיים לשר הביטחון כי אין בסמכותו להתערב בתכנים שישודרו בתחנה. גם בגלגלצ הודיעו כי ישדרו משיריו של גפן, כפי שעשו עד היום.

עד כה לא התקבלה תגובת בנו של יהונתן גפן, אביב, לפרשה. עם זאת, בתו של גפן, שירה, כתבה אתמול בעמוד הפייסבוק שלה: "שר הביטחון קורא שירים. שר הביטחון קורא שורות ואת זו שאינה ישרה יידאג ליישר. שר הביטחון שומר על ארץ ישראל מפני טקסטים שהוא לא מבין, כי מה שלא מובן מסוכן. שר הביטחון שומר על החיילים בשירים שלא ייפגעו ושכבודם לא יירמס. הוא לא יהסס לשלוח אותם לשטחים הכבושים לשמור על מתנחלים, למות במלחמות אבל לעולם לעולם לעולם לא יפקיר חייל בשיר, זה קו אדום שאסור לעבור. כשחייל חוטף סטירה בשיר זה יהדהד לתמיד. לא כמו אלה שמתים במלחמות קוברים אותם ושוכחים. שר הבטחון עושה שרירים. אפשר לישון בשקט".

יהודית רביץ, המבצעת של "הילדה הכי יפה בגן", אמרה הבוקר לברקאי ב"מה בוער": "לפעמים, המלים נופלות על האוזניים הלא נכונות והן מנוצלות לצרכי תעמולה. אני רואה את הדיבור של יהונתן כדיבור של משורר, מפה ועד לעשות עונש קולקטיבי זה מוגזם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ