ג'וני האלידיי הוריש את כל המיליונים לאלמנתו - עכשיו הילדים מערערים

ירושת המיליונים תועבר במלואה לאלמנתו הצעירה לטיסיה. החוק הצרפתי, המורה על מתן שלושה רבעים מהירושה לצאצאים, אינו חל במקרה של הכוכב - שהתגורר בשנותיו האחרונות בקליפורניה

שלמה פפירבלט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האלידיי עם אשתו לטיציה ב-2015, פריז
שלמה פפירבלט

לפני כחודשיים הלכה צרפת אחרי ארונו של גדול אלילי הרוק שלה, ג'וני האלידיי, שמת בגיל 74 ממחלת הסרטן, אחרי 48 שנות קריירה מפוארת. רעייתו הצעירה ממנו לטיסיה וילדיו מנישואיו הקודמים דוד ולאורה, התחבקו על מדרגות כנסיית המדלן בפריז עם בריזי'ט ועמנואל מקרון. מיליונים צפו מביתם בשידור הישיר, והזילו דמעה.

כעת, הסיפור הופך למביך ומגיע לבית המשפט. ילדיו הבוגרים של ג'וני, דוד שנולד ב-1966 מנישואיו לזמרת סילבי ורטן, ולאורה שנולדה ב-1983 מבת זוגו דאז השחקנית נטלי ביי, גילו להפתעתם המרה כי אביהם לא הותיר להם דבר בצוואתו. כלום. התעלמות מוחלטת. אז הם ערערו עליה לבית המשפט.

הירושה כולה הנאמדת בעשרות מיליוני יורו. נכסי הנדל"ן, הכספים ובעיקר ההכנסות הרבות הצפויות עוד לזרום ממאות השירים שכתב וביצע ג'וני - יועברו על פי הוראתו הכתובה של המנוח לאלמנתו לטיסיה, דוגמנית לשעבר, אם שתי בנותיו המאומצות שמוצאן וייטנאמי, הצעירה ממנו (בחייו) ב-32 שנה.

ילדיו של האלידיי, דוד האלידיי ולאורה סמט, בלוויית אביהם. סיכויי ערעור קלושיםצילום: POOL/רויטרס

על פניו, החוק בצרפת אינו מאפשר חלוקה שכזאת ובמצב המשפחתי שהותיר אחריו הזמר הוא מורה על מתן כרבע מן הירושה לאלמנה והשאר לצאצאים. אולם האלידיי, שהתגורר בשנים האחרונות לחייו לסירוגין בפריז ובלוס אנג'לס, ניצל את האפשרות שהעניק לו החוק בקליפורניה, והותיר את כל רכושו הנוכחי והעתידי לאלמנה.

פרשנים משפטיים מציינים הבוקר (שלישי) בפריז, כי בהסתמך על תקדימים, לילדיו המנושלים של ג'וני יש סיכוי קלוש לזכות בערעור שהוגש על הצוואה, אלא אם יוכיחו כי נעשה מעשה של זיוף או רמאות, או שהצוואה נחתמה תחת השפעה בלתי הוגנת.

בתווך נמצאים המעריצים, שמסרבים שיגעו להם באליל — או כפי שהתבטאה הבוקר (שלישי) אחת המעריצות בערוץ החדשות הצרפתי LCI: "די! לא יכולים להותיר אותנו רק עם הזכרונות היפים שיש לנו מג'וני? חייבים ללכלך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ