הזמרת אזיליה בנקס בתגובה ל-BDS: "לא אבטל הופעתי בתל אביב, זה מעשה אנטישמי"

הזמרת האמריקאית, שצפויה להופיע בישראל ב-7 במאי, הגיבה באינסטגרם בחריפות לפעילי BDS שקראו לביטול הגעתה. "לא אאכזב את מעריציי, אגיע לתל אביב ואתן בראש!", כתבה שם

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אזיליה בנקס בהופעה
אזיליה בנקס בהופעה. "הקשר ביני לבין המעריצים מתעלה על הפוליטקה"צילום: Tim Boddy

הראפרית אזיליה בנקס, שצפויה להופיע בישראל ב-7 במאי, הגיבה אתמול (ראשון) בחריפות לפניות פעילי BDS, שקראו לה לבטל את הגעתה. "אם הייתי מבטלת הופעתי בתל אביב זה היה מעשה אנטישמי לגמרי. לעולם לא אגרום למעריציי להרגיש כאילו אין לי פינה חמה בשבילם בלב", כתבה הזמרת האמריקאית בחשבון האינסטגרם שלה, והצהירה כי לא תאכזב את המעריצים, ותגיע בלי כל ספק לתל אביב, "כדי לתת בראש - וזהו סוף הדיון".

עוד כתבה בנקס בפוסט כי גם היא "גרה בארץ שיש לה כל מיני עניינים לא פשוטים, אבל אני לא יכולה להטיל עליה את האחריות ועל המעריצים האמריקאיים שלי שרק רוצים להנות. הקשר ביני לבין המעריצים מתעלה הרבה מעבר לכל כוח פוליטי - אנחנו מתקשרים דרך מוזיקה ואהבה".

אזיליה בנקס - "212"

בין התגובות לפוסט היו שהסתייגו מהחלטתה של הזמרת לקיים את המופע בישראל. אחד הגולשים כתב: "את ידועה כמי שתומכת בשחורים, עד שזה מגיע להצטרפות לכוח הגלובלי הקורא לחרם על ישראל, בשביל קצת רווחים". מגיבה אחרת ציינה כי ישראל אחראית על גירושם של 40 אלף מבקשי מקלט אפריקאים.

תגובתה של בנקס מגיעה כחודשיים אחרי ביטול הופעתה של הזמרת לורד בישראל - שבשונה ממנה בחרה להתייחס לפעילי תנועת החרם ולחזור בה מהבטחת המופע. בעקבות הביטול ההוא פרסם הארגון הפרו ישראלי "This World" מודעה גדולה ב"וושינגטון פוסט" בה כונתה המוזיקאית הניו זילנדית גזענית ואנטישמית, שמנסה לפגוע בשמה של מדינת ישראל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ