פשרה: גלי עטרי תשיר עם עדן בן זקן בחגיגות ה–70

אחרי שפורסם כי עדן בן זקן תבצע את השיר "הללויה" בחגיגות ה–70 למדינה, ולא גלי עטרי שזכתה עמו באירוויזיון 79', הוחלט כי השתיים ישירו אותו יחדיו. לפי גורמים מטעם מירי רגב, האחרונה סרבה לשיר לבדה. נציגיה של עטרי: לא הוצע ביצוע יחידני

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גלי עטרי ועדן בן זקן
גלי עטרי ועדן בן זקןצילום: אוהד רומנו, ניר קידר

תפנית בעלילה: אחרי שפורסם ב"ידיעות אחרונות" כי עדן בן זקן תבצע את השיר "הללויה" בחגיגות ה–70 למדינה, במקום גלי עטרי שביצעה אותו במקור עם ההרכב "חלב ודבש", הושגה פשרה והוחלט כי עטרי תחבור לבן זקן לביצוע משותף.

נציגיה של עטרי אישרו את קיומו של הדואט, שהוצע לדבריהם לזמרת אמש על ידי גורמים מטעם שרת התרבות, מירי רגב, בעקבות גל הביקורות על ההחלטה להשאירה מחוץ לטקס. עוד אישרו כי סרבה להצעתם המוקדמת יותר לאחד את להקת "חלב ודבש", עמה שרה את "הללויה" באירוויזיון 1979 וזכתה במקום הראשון, אך הדגישו כי בשום שלב לא הוצע לעטרי לשיר לבדה את הקלאסיקה במסגרת החגיגות. הדברים עומדים בניגוד לטענות נציגיה של רגב, לפיהן נעשתה פנייה יחידנית לעטרי, בטרם הוצע לבן זקן לשיר את השיר לבדה

עטרי ובן זקן צפויות לשיר יחדיו את הדקה הראשונה ב"הללויה", ומיד לאחר מכן יועבר השידור לכ-30 מוקדים - בהם כ-15 מוקדים בארץ ועוד כ-15 מוקדים בעולם.

"הללויה" בביצוע "חלב ודבש"

"אני שמחה על ההצטרפות של גלי עטרי לביצוע השיר", מסרה היום בן זקן בתגובה להתפתחויות. "ברגע שפנו אליי בנושא הסכמתי מיד בכיף, באהבה ובהערכה גדולה והכל לטובת חגיגות ה-70". רגב הגיבה גם היא לבשורת הדואט, וציינה כי היא "שמחה שגלי עטרי ועדן בן זקן תבצענה יחד את 'הללויה', שייפתח את חגיגות ה–70 למדינת ישראל. אני רואה חשיבות בחיבור הבין־דורי בין האמניות המדהימות הללו, כל אחת עם הגוון הקולי הייחודי לה. אני בטוחה שהביצוע החדש ירגש את המוני בית ישראל".

עוד במסגרת חגיגות ה-70 תופיע שרית חדד, שתשיר במהלך רגעי המעבר מיום הזיכרון ליום העצמאות. טרם פורסם איזה שיר תבצע. במקור אמור היה אביב גפן לבצע עם חדד את הדואט לשיר "יומן מסע", אך הצעה זו ירדה מהפרק - לטענת גפן בשל לחצים פוליטיים. אמנים נוספים שיופיעו בערב יום העצמאות יכללו את אורנה ומשה דץ שיתאחדו למופע משותף, ישי לוי ואחרים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ