רגב לאפרים שמיר, שלעג לביצוע של שרית חדד: "נמאס לנו מאמירותיך הגזעניות"

שמיר קבע כי הביצוע של שרית חדד לשיר "נתתי לה חיי" של "כוורת" הינו "גועל, דאע"ש עם שיר". שרת התרבות הגיבה: "אני שמחה שהמסכה הוסרה וחשפה את פניך האמיתיות"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי רגב ואפרים שמיר
איתי שטרן
איתי שטרן

שרת התרבות, מירי רגב, תקפה הערב את המוזיקאי אפרים שמיר לאחר שזה העלה פוסט לעמוד הפייסבוק שלו בסוף השבוע ובו קבע כי הביצוע של שרית חדד לשיר "נתתי לה חיי", שבוצע במקור על ידי להקת "כוורת", הינו "גועל, דאע"ש עם שיר".

בעקבות דבריו כתבה הערב רגב בפייסבוק: "אפרים שמיר, נמאס לנו מהאמירות הגזעניות והמביכות שלך ומסיפורי הפוגי שאתה מצייץ, שלשמחתי אינם מייצגים את יתר חברי להקת 'כוורת' שכולנו אהבנו לאורך השנים. אני שמחה שהמסכה הוסרה וחשפה את פניך האמיתיות". בהמשך פנתה רגב לחדד ומסרה לה: "שרית, אל תתייחסי לשמיר. שהוא ימשיך לצייץ ואת תמשיכי לעשות חיל. נהניתי מהביצוע המושלם שלך ובטוחה שגם רבים אחרים".

שמיר, שהביע את סלידתו מהביצוע של חדד לא הגיב הערב לדברים של רגב אך עוד לפני שזו פרסמה אותם, העלה שמיר פוסט אחר של דני סנדרסון, שדווקא אהב את הביצוע של חדד וכתב עליו כי הוא "ביצוע מדליק" שעושה כבוד לשיר המקורי.

שמיר התבטא בעבר בביטויים קשים נגד בני עדות המזרח. אמש, העלה פוסט לעמוד הפייסבוק שלו וכתב: "סאלח, לך תזדיין" בהתייחס לסדרה התיעודית "סאלח, פה זה ארץ ישראל" שעוסקת באפליה הממוסדת של מפלגת מפא"י כנגד יוצאי עדות המזרח. בפוסט אחר ששיתף בנוגע לסדרה התיעודית, נכתב: "מאות מיליארדים נשפכו תחת שלטון הימין בשטחים הכבושים למען הטירוף ההתנחלותי, במקום להפריח את הפריפריה. זה הסרט שלא רוצים לראות".

בוויכוח עבר של שמיר עם המנהל של עומר אדם, אסף אטדגי, כתב שמיר כי הוא לא שונא מזרחים אלא מוזיקה מזרחית והוסיף כי המוזיקה המזרחית "היא זבל ואני שונא נבערות וטמטום, אין למזרחים מונופול על זה". בהזדמנות אחרת כתב שמיר פוסט בפייסבוק ובו תקף את המזרחים, אותם כינה ערבים יהודים והוסיף: "הערבים היהודים הם ערבים כמו החמאס, חיות פרא נבערים אבל מאוד רוצים את אחדות העם או במלים אחרות: שכולם יהפכו לבהמות כמוהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ