היועמ"ש: הופעת מירי רגב בקליפ ל"הללויה" לא תוסר

דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דחתה את בקשת סתיו שפיר ממנדלבליט וקבעה כי אין פסול בהופעת שרת התרבות בקליפ ל"הללויה", שצולם במסגרת חגיגות ה–70 לישראל. "את ושכמותך חמוצים ומרורים", הגיבה גם רגב לשפיר בטוויטר

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי רגב בישיבת הממשלה השבועית, החודש
איתי שטרן
איתי שטרן

אין כל פסול בהופעת שרת התרבות, מירי רגב, בקליפ לשיר "הללויה" בביצוען של גלי עטרי ועדן בן זקן, שצולם במסגרת חגיגות ה–70 למדינה — כך קבעה היום (רביעי) דנה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, שבחנה את פניית סתיו שפיר (המחנה הציוני) שלשום (שני) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה להסיר ממנו את דמותה.

"צילומי הסרטון היו פתוחים לציבור הרחב; הופעתם של שרת התרבות ומנכ"ל המשרד בו נמשכה שניות בודדות והוא לא כלל כל תוכן מטעמם או כל תוכן פוליטי", כתבה זילבר בתגובתה, והוסיפה כי "עוד הובהר כי הסרטון עלה לרשות החברתיות ללא כל עלות ומבלי שהוא קודם באופן ממומן, באופן שאינו סותר את הנחיית היועץ. עוד הובהר, כי למשרד התרבות אין כל כוונה לקדם את הסרטון באופן ממומן גם בעתיד". לסיכום הדגישה כי "בנסיבות המקרה הכוללות שהובאו בפנינו לרבות מינוריות ההופעה במקרה זה, לא מצאנו עילה להתערבות משפטית מטעמנו".

גם תגובתה של רגב לפנייתה של שפיר לא אחרה לבוא — אם כי הייתה מצומצמת משל זילבר, וכללה פנייה ישירה בטוויטר: "סתיו שפיר - את ושכמותך תאכלו את הכובע, חמוצים ומרורים".

במכתב, שהגישה שפיר למנדלבליט לפני יומיים, ציינה כי הופעתם בקליפ של רגב, ושל מנכ"ל משרדה, יוסי שרעבי, אינה תקינה וכי לא ייתכן שרגב תעשה שימוש בקליפ שחוגג את עצמאות ישראל, תוך שהיא עושה בו שימוש פרסומי לעצמה. לטענתה, יש להסירם מהסרטון, בשל מה שכינתה "חריגה מהכלל הקבוע בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה".

הציוץ של רגב

עוד ציינה שפיר במכתבה כי למרות גובה התקציב של חגיגות העצמאות, 100 מיליון שקלים, משרד התרבות לא התחייב לפרסם את הדרך בה הוצאו הכספים. גם על כך הגיבה זילבר במכתבה, ציינה כי עלות הקליפ המדובר עמדה על כ–350,000 שקלים, וכי משרד התרבות צפוי לפרסם דו"ח הוצאות מפורט על חגיגות ה–70 למדינה, כשאלו יגיעו לסיומם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ