לא רק נטלי פורטמן: פול מקרטני הודיע כי לא יגיע לארץ לקבלת פרס וולף

הזמר נימק את היעדרו מהטקס, שיתקיים בסוף החודש במשכן הכנסת, ב"לוח זמנים צפוף"

מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פול מקרטני
פול מקרטניצילום: אי־פי

הזמר פול מקרטני הודיע כי לא יגיע לישראל בסוף החודש לקבל את פרס וולף. במכתב ששלח לנשיאת הקרן כתב כי הסיבה היא התנגשות בלוח הזמנים שלו. "זה מאוד מחמיא ואני אסיר תודה להיות זוכה פרס וולף למוזיקה השנה", כתב מקרטני, "זהו בהחלט כבוד גדול בשבילי להיכלל בין גדולי האמנים, היוצרים, המדענים ומחברי ההיסטוריה של ימינו. אך, לאחר בחינה חוזרת של לוחות הזמנים אני נאלץ להודיע כי לא אוכל להגיע בתאריך שנקבע".

בפברואר הוכרז כי מקרטני יהיה בין הזוכים בפרס בתחום המוזיקה, לצד המנצח אדם פישר. הטקס ייערך ב–31 במאי במשכן הכנסת. על פי התקנון, על המנצח להשתתף אישית בטקס כדי להיות זכאים לפרס, עד שנתיים לאחר ההכרזה. מנכ"לית קרן הפרס, רעות ינון ברמן, מסרה: "אנחנו מודים לסר פול מקרטני, לצוותו ולרעייתו ננסי שבל, על שיתוף הפעולה והשיח ומצפים לראותם יחד במאי 2019".

פרס וולף היוקרתי נוסד ב–1975 כמעט ברציפות. הוא ניתן בחמישה תחומים — ארבעה בתחום המדעים ואחד בתחום האמנויות — ברוטציה קבועה. לצד מקרטני ופישר, מקבלי הפרסים השנה הם פרופ' ג'ין רובינזון, שיקבל את הפרס בתחום החקלאות, פרופ' מאקוטו פוג'יטה ופרופ' עומר יאגהי בתחום הכימיה, בתחום המתמטיקה יוענק הפרס לפרופ' אלכסנדר ביילינסון ולפרופ' ולדימיר דרינפלד, והפרס בפיזיקה יוענק לפרופ' צ'רלס בנט ולפרופ' ז'יל ברסר. בכל אחד מחמשת התחומים ניתן מענק של 100 אלף דולר, שיתחלק בין הזוכים.

בחודש שעבר הודיעה השחקנית נטלי פורטמן כי לא תגיע לארץ לקבלת פרס בראשית. השחקנית האמריקאית־ישראלית מסרה בהודעה כי ביטלה את הגעתה בעקבות נאום נתניהו הצפוי בטקס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ