התשובה הציונית לבקסטריט בויז תגרום לכם להתפתל בכיסא במבוכה

הרכב א-קפלה יהודי, שחבריו נראים כמו הכלאה של רואה חשבון עם יועץ פרלמנטרי של הבית היהודי, מנכס בלי בושה את המלה הערבית "סבבה". הקליפ פורסם לרגל מצעד האהדה לישראל שיתקיים במנהטן

שירה מייקין - צרובה
שירה מייקין
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מתוך השיר "סבבה"
שירה מייקין - צרובה
שירה מייקין

"70 אנד סבבההה!" שרים בעליצות שישה חובשי כיפות צעירים ולבנבנים, לבושים בחולצות משובצות תואמות בכחול לבן. "מאות אלפי לבבות למען המדינה היהודית, שמתחזקת ומתחזקת מאז 1948", הם ממשיכים תוך כדי ניסיון מגושם למדי לרקוד היפ-הופ ברחובות מנהטן. "אנחנו עם ישראל ולעולם לא ניכנע, מנהטן תחגוג עם טעם ישראלי, 70 אנד סבבה!".

לא מדובר במערכון מושחז של ארץ נהדרת, אלא בתשובה הציונית לבקסטריט בויז – הרכב א-קפלה יהודי בשם "Six13", שחבריו נראים כמו הכלאה של רואה חשבון עם יועץ פרלמנטרי של הבית היהודי. להקת הבנים, שלפי אתר האינטרנט שלה שואפת "לחבר יהודים בעולם למורשת שלהם באמצעות מוזיקה", לא רק מנכסת בלי בושה אלמנטים של מוזיקה שחורה, אלא גם תובעת לעצמה את המלה הערבית "סבבה". מדובר במפגן חסר טעם של לאומנות מתקתקה מהולה בסחיות חסרת תקדים. צפו:

הקליפ, שגורם לכל אדם עם מודעות להתפתל בכיסאו בעוויתות של מבוכה, פורסם לרגל המצעד המסורתי "לחגוג את ישראל", שיתקיים בשדרה החמישית במנהטן ב-3 ביוני בסימן חגיגות ה-70 למדינת ישראל. בין שותפי המצעד הרשמיים נמנים המועצה היהודית ליחסים בין קהילתיים של ניו יורק (JCRC), מדינת ישראל והמשרד לעניינים אסטרטגיים. 

המצעד, המתקיים מאז 1965, נערך השנה תחת הכותרת "70 אנד סבבה!". באתר המצעד מוסבר כי "כשישראלים אומרים 'סבבה', הם מתכוונים למשהו מגניב, פנטסטי, נהדר!". לא ברור מי עומד מאחורי ההחלטה להוביל את המצעד הציוני עם סלוגן המבוסס מלה בערבית, אבל יכול להיות שמדובר בהמשך לקו החתרני של משרד התרבות ששיבץ שיר שנכתב על ליטא בטקס המשואות האחרון.

לפי אתר הצעדה, השנה ישתתפו במצעד גם נינט טייב ואייל שני. קונסול ישראל בניו יורק, דני דיין, הבטיח בטוויטר שעל אף המתיחות בעזה, הוא מתכוון להשתתף במצעד הקרוב לצד שרת התרבות מירי רגב ודיפלומטים נוספים. "המצעד הוא האירוע הציבורי הגדול ביותר החוגג את ישראל בעולם ומדגיש את המורשת העשירה של המדינה, התרבות החיונית וההשפעה שהמדינה היהודית והדמוקרטית של ישראל יש על חיי אנשים ברחבי העולם", נכתב באתר האירוע. נותר רק לקוות ששאר אירועי המצעד, שאמורים לייצג את ההוויה הישראלית והקשר בין ישראל לתפוצות, יהיו קצת פחות מביכים. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ