מפיקי "הכוכב הבא לאירוויזיון" לא ישתתפו בבחירת השיר הישראלי

תאגיד השידור פרסם כי נציגיו יכריעו השנה לבדם על השיר שייצג את ישראל בתחרות. בשנה שעברה עוררה בחירת "טוי" ביקורת, שכן נכתב על ידי דורון מדלי, שהפיק מוזיקלית את הריאליטי בו נבחרה נטע ברזילי

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נטע ברזילי באירוויזיון
נטע ברזילי באירוויזיוןצילום: Armando Franca/אי־פי

קול קורא שפרסם היום (ראשון) תאגיד השידור הציבורי "כאן", ובו פנייה לגופי שידור להגיש הצעות להפקת התחרות בה ייבחר נציג ישראל באירוויזיון, חושף מודל חדש לבחירת השיר המייצג.

על פי הדברים, נציגי "כאן" יהיו האחראים היחידים על בחירתו — זאת בשונה מהשנים האחרונות, aבהן היו שותפים לוועדת הבחירה גם נציגי "טדי הפקות", טמירה ירדני ויואב צפיר. השניים הם שהפיקו את "הכוכב הבא לאירוויזיון", במסגרתה נבחרו לייצג את ישראל בתחרות השירה האירופאית נדב גדג', חובי סטאר, אימרי זיו ונטע ברזילי.

נטע ברזילי מבצעת את "טוי" באירוויזיון 2018

בשנה שעברה, זמן קצר אחרי זכייתה של ברזילי בתוכנית, הוכרזה הבחירה בשיר "טוי" שכתבו והלחינו דורון מדלי וסתיו בגר. בתגובה עלו טענות על חשש לניגוד עניינים, זאת בשל העובדה שירדני וצפיר הם שותפים ותיקים של מדלי, ששימש כמעבד המוזיקלי של התוכנית.

הבחירה של "כאן" שלא לשתף בשנה הבאה את "טדי הפקות" בהליך בחירת השיר מונעת מהרצון למנוע מצב דומה. עוד במסגרת המדיניות החדשה עדכן התאגיד כי ייקח את החירות להפיק תוכן נלווה לתחרות המקומית, שתשודר בלעדית בפלטפורמות השונות של "כאן".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ