לאחר הפרסום ב"הארץ", "פסטיבל הפריפריה" של מירי רגב יתקיים בפריפריה

משרד התרבות תכנן לקיים את הפסטיבל בתל אביב, אולם היום הודיע כי הוא יתקיים באזור עוטף עזה. "מצאתי לנכון לקיים את פסטיבל 'כתר המזרח' בדרום כדי להביע הערכה לתושבי העוטף", אמרה רגב

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השרה רגב בפסטיבל כתר המזרח בכנרת, בשנה שעברה
נעה שפיגל

אחרי שביוני האחרון פרסם "הארץ" כי משרד התרבות הוציא מכרז לקיום פסטיבל "כתר המזרח" השנה בתל אביב, הוציא היום (שני) המשרד מכרז חדש לקיום הפסטיבל בפארק אשכול באזור עוטף עזה. לפי משרד התרבות, הפסטיבל השנה יהיה "אירוע הצדעה לתושבי עוטף עזה".

הפרסום על קיום הפסטיבל בתל אביב - בתקציב גבוה פי שלושה משני הפסטיבלים הקודמים - עורר ביקורת רבה. בשנתיים האחרונות הצהירה שרת התרבות מירי רגב כי קיום הפסטיבל בפריפריה נועד להנגיש "לתושבים בפריפריה פסטיבלים ואירועים ממש מתחת לבית".

תקציב הפסטיבל בפארק הירקון היה אמור להיות כשישה מיליון שקל, ועתה התקציב יהיה כארבעה מיליון ועוד עמלת ספק שתהיה 10%-5% מסכום זה. במשרד התרבות צפו שלפארק הירקון יגיעו 30 אלף בני אדם, ובמכרז הנוכחי נכתב שבפארק אשכול צפויים להיות עשרת אלפים בני אדם. בנוסף, הפסטיבל מתוכנן להתקיים באוקטובר ולא באוגוסט, כפי שהיה אמור להיות בתל אביב.

"המציעים נדרשים להציע רעיונות לאופן חלוקת הכרטיסים, בשים לב לכך שהאירוע הנו אירוע הצדעה לתושבי עוטף עזה, ויש לתת עדיפות לתושבי המקום באופן שוויוני והוגן", נכתב במכרז. עם זאת, גם במכרז הנוכחי, כמו בזה של פארק הירקון, נכתב כי "על הספק להכין ולתקציב מתחם אח"מים ל-500 איש לכל הפחות".

משרד התרבות פרסם היום הודעה בנושא תחת הכותרת "ביוזמת השרה רגב: פסטיבל כתר המזרח יתקיים השנה בפארק אשכול כאירוע הצדעה לתושבי העוטף". בהודעה נכתב כי "על רקע הלחימה שמתקיימת בדרום והמצב הביטחוני לאורך הגדר, אישרה ועדת טקסים וסמלים שהשרה עומדת בראשה את יוזמת השרה לקיים במסגרת אירועי ה-70 את פסטיבל 'כתר המזרח' במתכונת מורחבת בפארק אשכול שבעוטף עזה כאירוע הצדעה לתושבי העוטף ולמפעל ההתיישבות בדרום".

ההודעה כללה גם ציטוט של רגב: "תושבי הדרום מתמודדים באופן מרשים ומעורר הערכה והשראה תחת מציאות ביטחונית מורכבת שמונעת מהתושבים לקיים חיי שגרה... לכן מצאתי לנכון לקיים השנה את פסטיבל 'כתר המזרח' בדרום, כדי להביע הערכה לתושבי העוטף ולהביא להם את פסטיבל כתר המזרח, שהופך למסורת בו נוטלים חלק מיטב אמני הזמר הים תיכוני, אשר יצדיעו לתושבי האזור על במה אחת. אני מזמינה את תושבי הדרום ואת כל אזרחי מדינת ישראל לבוא ולשמוח יחד אתנו בפארק אשכול קרוב לבית באירוע שהוא חלק מאירועי ה-70 לעצמאותנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ