בוטלה הופעתו של מארק אלמונד בישראל

סולן "סופט סל" לשעבר לא יופיע מחרתיים בהיכל התרבות בתל אביב עקב המצב הביטחוני וטענות להפרת חוזה. לטענת המפיקים, האמן — שביטל בעבר הופעה בארץ — פעל באופן חד צדדי

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מארק אלמונד
איתי שטרן

הופעתו של מארק אלמונד, שהיתה מתוכננת להתקיים מחרתיים (שלישי) בהיכל התרבות בתל אביב, בוטלה ברגע האחרון. גם מופע החימום, איחוד של להקת "טאטו" הישראלית, לא יתקיים. במייל שנשלח לרוכשי הכרטיסים נכתב כי "בעקבות ההחרפה במצב הביטחוני בישראל בתקופה האחרונה ובפרט לנוכח הצהרות מלחמה שיצאו מפי הקבינט הממשלתי בימים האחרונים, פנה אלינו האמן ושאל אם לדחות את המופע".

בהמשך הודעת חברת ההפקה "Concerto" נכתב כי הסולן לשעבר של הרכב הסינתפופ "סופט סל" התבקש להמתין עד סוף השבוע האחרון כדי לשקול את צעדיו. ביום שישי דיווחה לו ההפקה כי החליטה לקיים את המופע כמתוכנן וכי "התשלום השני יעבור לאלמונד ביום ראשון בבוקר, יומיים לפני המופע". לדברי המפיקים, אלמונד דחה את ההחלטה ו"באופן מפתיע, הודיע באופן חד צדדי על ביטול המופע".

עוד מציינים המפיקים כי אלמונד התנגד למופע החימום של "טאטו", אחרי שכבר נתן את הסכמתו לכך. המייל שנשלח לרוכשי הכרטיסים נחתם במלים: "אין לנו אלא להצטער על כך. האמן פעל בניגוד להסכמות וההבנות הברורות עמו, וזו הפעם השנייה שהוא מבטל באופן חד צדדי הופעה בישראל. העניין יעבור לטיפול משפטי נגד האמן בהתאם". המפיקים מתייחסים לביטול המופע של אלמונד ב–2011 בגלל מכירת כרטיסים דלה.

גם ההופעה הנוכחית סבלה מהיענות נמוכה, והועתקה מאמפי־תיאטרון קיסריה, המכיל כ–3,700 מושבים להיכל התרבות בתל אביב, המכיל כ–2,300 מושבים. אלמונד הופיע בעבר פעמיים בישראל: בפעם הראשונה ב–1983 בקולנוע דן עם הרכבו "מארק והממבס" ו–2004 במועדון ה־TLV שבתל אביב.

אלמונד כתב בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו: "בצער עמוק עלי לבשר למעריציי כי מנהליי נאלצו לבטל את ההופעה עקב הפרת חוזה של המפיק המקומי. נוסף על הפרת החוזה בנוגע לתשלום, לא הייתי מוכן לאפשר ל'טאטו' להופיע בהרכב הנוכחי שלה". בכך ייתכן שאלמונד רמז לחבר הלהקה יובל מסנר, שריצה בעבר עונש מאסר על אונס. "תאשימו את המפיק", חתם אלמונד את הפוסט שלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ