די.ג'ייז ומפיקים מוזיקליים מתחייבים לא להופיע בישראל

בין התקליטנים שהודיעו כי לא יופיעו בארץ פור טט, קאריבו, בלאק מדונה ו–"Ben UFO". "הגענו למצב שבו שתיקה הפכה שותפות לדבר עבירה", אמר התקליטן הגרמני "קול סופר"

איתי שטרן
איתי שטרן
פור טט. גם הוא בין המחרימים
איתי שטרן
איתי שטרן

כמה תקליטנים ומפיקים מוזיקליים בעלי שם עולמי יוצאים בקריאה להחרים את ישראל. בין השמות שהביעו תמיכה בקמפיין ה–BDS הנוכחי שתוייג תחת השם "“#DJsForPalestine" ניתן למצוא את פור טט, קאריבו, בלאק מדונה ואחרים. בהודעה שעלתה מטעמם לאינסטגרם נכתב כי "כל עוד ממשלת ישראל תמשיך את הדיכוי הברוטלי של העם הפלסטיני, אנחנו מכבדים את הקריאה שלהם לחרם על ישראל כמחאה שקטה נגד הכיבוש".

הדיג'יי הגרמני המוערך "קול סופר" (call super) העלה לחשבון האינסטגרם שלו פוסט ובו כתב כי דודה שלו, שגרה בעבר בירושלים, תמיד העסיקה יהודים וערבים בצורה שווה במלון בו עבדה. "זה היה מאתגר כי לא מעט מהעובדים הערבים עוכבו לא פעם בשל המחסומים שהיו צריכים לעבור. השוויון בין עובדיה הערבים ובין אלו היהודים היו חשוב וחיוני לה וגם לי". בהמשך מציין "קול סופר" את חוק הלאום שהיווה מבחינתו צעד אחד יותר מדי בכל הנוגע לאפליה של ערבים בישראל, ומוסיף כי יימנע מביקור בישראל בשל הרצון להביע תמיכה ביהודים וערבים המבקשים להביא לשוויון בישראל. "הגענו למצב שבו שתיקה הפכה שותפות לדבר עבירה".

דיג'יי מוביל נוסף שהצטרף לקריאת החרם הוא "Ben UFO", שהוכרז באחרונה על ידי ה"אינדיפדנט" הבריטי כתקליטן האהוב ביותר בעולמות הטכנו. בפוסט שהעלה לאינסטגרם כתב כי ניגן במועדון הבלוק התל אביבי ב–2013, שם פגש חברים מישראל ואיתם שמר על קשר. "כשהתבקשתי להשתתף בקמפיין הזה הרגשתי שיהיה לא הוגן לשתוק בנושא. אני באמת מקווה שיום אחד אוכל לחזור לנגן בישראל". בהמשך ציין כי "עבור מי ששואל מדוע אני מוציא לפועל חרם על מדינה אחת באופן סלקטיבי, אני עונה שאם יווצר מצב דומה בארץ אחרת ותהיה קריאה לחרם על ידי הצד המדוכא, אז אמנע מלהגיע גם למקום ההוא. מבחינתי, החרם הזה הוא תרגיל בהאזנה. העמדה שלי בעניין הזה קשורה לערכים רחבים יותר של פוליטיקה ואנטי גזענות".

ארגון PACBI, זרוע התומכת במאבק הפלסטיני ובתנועת ה–BDS, הגיבה לקמפיין הנוכחי בטוויטר: "תודה לכם על סולידריות המשמעותית שאתם מביעים במאבק הלא אלים שלנו בעד שווין, חופש וצדק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ