בן שלו
בן שלו
משינה בהופעה בשנה שעברה בבארבי בתל אביב
יובל בנאי בהופעה בשנה שעברה בבארבי בתל אביבצילום: מוטי מילרוד
בן שלו
בן שלו

אחרי שהגלגול הראשון של "משינה" התפרק ב–1984, יובל בנאי, איגי דיין והגיטריסט אורן אליעזרי הקימו את "שלום הציבור". הלהקה פעלה זמן קצר מאוד, כמה חודשים בלבד (ב–1985 "משינה" חזרה לפעול והוציאה את אלבום הבכורה שלה), אבל היא הטביעה חותם זעיר על סצינת הגל החדש הישראלית והיתה תחנה חשובה בדרכו היצירתית של בנאי. "היה לי שם הרבה יותר ביטוי לחוויות שלי — שחרור מהצבא, שכרות, ניסיון להתמודד עם מלחמת לבנון"", סיפר בנאי.

הלייבל "Confused Machines", שמתמחה במוזיקה אלקטרונית, מוציא כעת מחדש את "ינשוף על ענף גבוה", אחד משני השירים ש"שלום הציבור" הקליטה בחייה הקצרים. אפשר לשמוע בשיר הנהדר הזה את המתח הטעון שבין שדה הקרב בלבנון לבין מועדוני הגל החדש התל אביביים, וגם את הבלבול והזרות שחשו האנשים הצעירים שחיו בין שני העולמות המנוגדים האלה.

"העיר עזבה אותי על כביש נידח, משקיף על נוף קוצים ואבנים", שר בנאי בתוך פסקול חד וחותך, עם גיטרות סקא צולפניות, תופים מתכתיים וסינתסייזרים שמשרים ערפל לילי. כשבנאי שר את המלה "ינשוף" הוא מעוות את קולו בצורה אקסצנטרית — מחווה שהיתה אמורה להיכנס לפנתיאון המוזרויות של הרוק המקומי. אולי עכשיו, עם ההוצאה המחודשת, זה יקרה. בנוסף לשיר המקורי יצאו שני רמיקסים חדשים, של mule Driver ושל The Models.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ